Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől zsírosodik és korpásodik...

Mitől zsírosodik és korpásodik mostanában a hajam?

Figyelt kérdés

Már néhány hete, vagyis már talán 1-2 hónapja azt veszem észre hogy egyre gyorsabban zsírosdika hajam. Régebben, még egy fél éve, még 1 hét alatt se zsírosodott be, akkor hetente mostam hajat, most meg már 3 nap múlva tiszta zsíros és folyamatosan korpás a hajam hiába mosom ki RENDESEN! odafigyelek hogy mindenhol megmossam, megsikáljam a fejbőrömet de mégis megmarad a helyzet. Rendesen ki is öblítem a hajamat es be is szárítom egy kis törölgetés és törölközőbe itatás után(kb 15-20 percig a törölközővel szivatom fel a vizet), aztán addig szárítom a hajamat míg rendesen meg nem száradt.

Valakinek volt már ilyen mit tegyek?

Köszi a válaszokat előre is! 13,5/L



2012. nov. 22. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne hagyd 20 percig vizesen egybol szaritsd meg !egyertelmu a problema: megfazott a fejborod. Velem is volt ilyen. Oda kell figyelned hogy mindig egxbol megszaritsd es neg jobb lenne ha odakint sapkat hordanal ha hideg van. Elmulik de ido.
2012. nov. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy most indult be a hormonrendszered, ilyenkor sajnos mindenféle fura dolgokat tud művelni. Lassan normalizálódni fog a helyzet, de nagyon figyelj oda pár dologra. Például ne 2-3 naponta mosd a hajad, mert nem tesz jót neki. Próbáld meg kitolni 4-5 napig a hajmosásokat. Jól teszed, hogy rendesen kiöblíted és kiitatod a hajadból a vizet, viszont ha nem muszáj, ne szárítsd meg, hagyd magától megszáradni. Én jó pár éve ezt teszem, sokkal jobb így, a hajam is szebben áll, a fejbőröm is kevésbé zsírosodik.

A fejbőröd "sikálására" visszatérve, ugye nem körömmel csinálod, hanem az ujjbegyeiddel? :) Inkább csak masszírozd, ne sikáld, az a vérkeringésednek is jót tesz.

Ami elég radikális, de annyit tehetsz még, hogy a hajmosást hidegvizes zuhannyal fejezd be, ezek valahogy bezárják a faggyúmirigyeket és nem zsírosodik annyira a haj. Viszont ha meg is próbálod, tényleg csak nagyon kevés ideig hagyd a hideg vizet a fejedre folyni, mert könnyen megfázhat a fejbőröd, ha túlzásba viszed.

Ha tudok még segíteni, nyugodtan írj.

2012. nov. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még annyit kihagytam, hogy van egy nagyon jó korpásodás elleni sampon, úgy hívják, hogy Nizoral. Sajnos elég drága, 3000 ft körül van egy kis flakon... Illetve amit anyukám nekem 13-14 évesen beszerzett az egy avonos korpásodás elleni sampon volt, nem tudom, hogy forgalmazzák-e még. Kék színe volt magának a samponnak és nagyon csípett, ha véletlenül szembe került, de teljesen elmúlasztotta a zsíros korpásodást. Mert az nem attól lesz, hogy megfázik a fejbőr, hanem a "hormonok kicsapongó partizásától".
2012. nov. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mielőtt korpás, zsíros lett volna a hajam azelőtt is ugyanilyen eljárással mostam hajat, igaz nyári időszakban nem mindig szárítom be, de most télen muszáj, nem szeretnék beteg lenni..

Köszi a válaszokat, aműgy nem mosok 2-3 naponta a hajamat sose, mindig olyan 4-5 naponta szoktam, csak azt mondom hogy már 3 nap után zsíros. Ezt a hidegvizeset ki fogom próbálni, kiskoromban viccből csináltam ilyen hidegvizeset..:D

2012. nov. 23. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!