Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Abba akarom hagyni a hajegyene...

Abba akarom hagyni a hajegyenesítést. De hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon régóta egyenesítem a hajamat, régen a régi hajvasalókkal elég nagy hőfokon mert azokat még nem lehetett állítani...egy két éve már csak 150 fokon egyenesítettem de totál tönkrement a hajam tőle...most le szeretnék állni vele de akármit használok rá totál gáz ahogy kinéz....felül rövidebb is és még csak rendesen összefogni se tudom...a copfomon is látszik hogy totál károsodott a hajam...mit tudok tenni? milyen frizurákat csináljak ebből a hajból?ha levágatom akkor is marad benne károsodott rész és akkor kezelni se tudnám..mondjuk most se tudok vele mit kezdeni...

Segítsetek! Előre is köszönöm!



2012. nov. 23. 14:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hogyan? hát ne vasasld többet. Vágass le belőle aminnyit kibírsz és havi szinten vágass kicsit. Csodaszer nincs amitől helyre jön, mivél évek óta roncsolod is nem is 2 hónap lesz míg helyre jön. Használj kókusz zsirt és ricinusolajat ezek táplálják de csodát ezektől se várj. Egy dolog kell hozzá, türelem.
2012. nov. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát most annyira használom csak, hogy hajszárítás után 130 fokkal éppenhogy áthúzom rajta mert úgy áll mint akit megcsapott az 1000 volt kb....nagyon gáz...teljesen száraz és ami a roncsolt haj jellemzője hogy össze vissza cikkcakkosak a hajszálak és nagyon csúnya...attól félek hogyha levágatom mondjuk vállig érőre akkor még összefogni se tudom és akkor végképp hülyén fogok kinézni...
2012. nov. 23. 15:05
 3/11 anonim ***** válasza:
Vágasd le a töredezett részeket és olívaolajos hajpakolást tegyél rá minden hajmosás előtt. Ne vasalt hajmosás után se, inkább fogd fel copfba. Ha abbaakarod hagyni, akkor le kell sz*rni, hogy hogy néz ki hajmosás után a hajad. Csupán elszántság kérdése. Ha valamit tényleg meg akarsz valósítani, ahhoz kitartás, elszántság kell. Sok sikert! Nem lesz könnyű. Régen 3 éven keresztül vasaltam a festett hajamat. Semmit sem nőtt, sőt.. egyre rövidebb lett, mert 5-10 centik szakadtak le már csak ha hozzáértem :S Kulcscsontomig ért. De 2,5 éve elhatároztam, hogy elég! Nem vasalom többé, mert úgy sose lesz hosszú hajam. 3-4 havonta jártam fodrászhoz 2-3 centit vágatni, mert ugye elégettem teljesen a hajam és amíg le nem nőtt az elcseszett rész, addig baromi hamar elkezdett töredezni :S Minden hajmosás előtt bekentem olajokkal (ricinus, olíva, kókusz) és nagyon sokszor hajvégápolóztam. Elkezdtem odafigyelni, hogy minimum 3 liter vizet igyak naponta és hajas kapszulát is szedtem. Ezeket betartva értem el azt, hogy most már eredeti, csípőig érő hajam van.
2012. nov. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon nehéz már ígyis mert magamra nézek és csak azt tudom mondani hogy uram isten de rusnya és undorítóan nézek ki....nem bírom...próbálgatok mindenfélét, revlonos hajszerkezet javító pakolás, most rendeltem ricinus olajat, olívával fogom kenni mostmár hajmosás előtt, van Joico balzsamom is, moroccan olajos cucc, vichy sampont használok....minden félét...hát nem tudom mi lesz de ez idegölő....ronda vagyok...
2012. nov. 23. 15:48
 5/11 anonim válasza:
Nekem is ugyanez volt a problémám. Én is vettem hozzá hajvégápoló olajat, azzal reggel este bekentem, és nem vasalom már minden nap, hanem hajmosás utáni első napon. Hajpakolás! Nagyon sokat ér!:) Menj be fodrászkellékes boltba, sokkal olcsóbban sokkal jobb termékeket lehet ott beszerezni. Van kifejezetten elszáradt, eltört, tönkrement hajra. Kérdezd meg az eladó, biztos fog 1-2t ajánlani. Elején fél-1 órás pakolásokat csináltam, mostmár csak kb negyed óráig van fent a hajamon. Tényleg csak az a fontos, hogy egyfolytában hidratáld! Hajvasalás előtt pedig vigyél fel hővédőt.
2012. nov. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Nem tudom fested-e a hajad, de ha nagyon nem vagy vele megelégedve, akkor esetleg átfesthetnéd hajszínezővel. Olyan mint a festék, csak nincs rajta annyi ideig, kikopik. Az fényt fog adni a hajadnak. Én voltam az előző hozzászóló is, mondom, nekemis nagyon töredezett, én nem hagytam abba a festést, de így is rendbejött, csak nagyon rá kell feküdni a témára :) most szép és fénylik is:)
2012. nov. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
hajpakolás hajpakolás hátán.
2012. nov. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én kb fél éve tettem le a hajvasalót, azóta már csak alkalmanként vasalom (havi 1 alkalom), és nagyon hálás a hajam érte. Sokkal egészségesebb, nincs több töredezett hajvég. Közben azt csináltam, hogy hajpántot tettem bele, vagy hajcsatot, néha begumiztam, vagy felkontyoltam, esetleg befontam, vagy becsavartam, hogy loknis legyen. Kókuszolajat kenek rá hajmosás előtt. Mára már a természetes hullámaimat is megszerettem :) Kitartás, neked is sikerülni fog, ha elég elszánt vagy :)
2012. nov. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!!! Hát nagyon nehéz lesz mert most is elfeküdtem és kegyetlenül néz ki....:( hát remélem én is kitartok addig amíg helyre nem jön...jó nektek hogy már túl vagytok rajta!
2012. nov. 24. 09:34
 10/11 anonim ***** válasza:
vágass valami jó fazont és minél nagyobb részt levágatsz a halott részből annák hamarabb lesz szép. Ha elalszod használj habot, zselét, waxot és azzal állítsd be.
2012. nov. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!