Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szilikonmentes sampont kezdtem...

Szilikonmentes sampont kezdtem használni, körülbelül hány mosás után lesz megint szép a hajam?

Figyelt kérdés
Most mostam vele 5.-re hajat. Az első két mosásnál sokkal szebb lett, mostanság meg úgy elmegy. Azt olvastam idő kell mire lekopik a szilikon, stb. Mennyi azaz idő?
2012. dec. 2. 22:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell idő, mire lekopik a szilikon, nem tudom ezt ki kezdte terjeszteni. Külföldi oldalakon nem írnak ilyen hülyeségeket. A legtöbb samponban van Sodium Laureth vagy Lauryl Sulfate, ezek feloldják és eltávolítják a szilikont egy mosás alatt. Nem akarlak elkeseríteni, de az ilyeneknek vagy rögtön látszik a hatása a haj küllemén vagy tapintásán, vagy egyáltalán nem. A szulfátok egyébként sokkal károsabbak a hajnak, főleg, ha szilikon nélkül használják őket. A szilikon védőréteget képez a hajon, így a sampon azt szedi le, de szilikon nélkül a hajat marja és szárítja ki.
2012. dec. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem tudom.. szerintem még így is sokkal szebb a hajam, mint előzőleg, pedig a fodrász a közeljövőben lenne várható. Valószínűleg majd ha elfogy ez, akkor majd egy teljesen természetes sampont veszek, amiben nincsenek káros anyagok. :)
2012. dec. 3. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!