Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért szárad ki és repedezik...

Miért szárad ki és repedezik be nyáron szandálban a bőröm a lábamon? Hogyan lehet ezt megakadályozni?

Figyelt kérdés
Mióta jó az idő, folyamatosan nyitott cipőket hordok, és máris elkezdett repedezni a bőröm, nagyon mélyen behasad, és nagyon fáj! Hiába minden talpápoló, sarokpuhító stb. krém, nem használ...
2008. máj. 28. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
A Neutrogéna, épp most dobott piacra egy készítményt erre a problémára, szerintem próbáljd ki...
2008. máj. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pedikűrös, meg a Schollnak van egy szarvasfaggyú krémje, kimondottan erre.
2008. máj. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A Scholl szarvas faggyó krém tényleg nagyon jó, én is használom!!!
2008. máj. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, próbáltam a Scholl krémjét, és nem segített semmit. A pedikűrösre sajna nincs pénzem, itthoni áztatással próbálkoztam eddig, csak az nagyon macerás...
2008. máj. 28. 14:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld azt, hogy jól áztasdd be. Utána a hagyományos testápoló krémedbe tegyél durva sót ( ez a legolcsóbb só amit lehet kapni, az a nagy szemű) jó sűrű massza legyen, és dörzsöld. Következő alkalommal pedig áztatás után habkővel dörzsöld le a sarkadon a bőrt. Habkövet biztos tudod mi az. Ezeket csináld felváltva, és egy egy ilyen dörzsi után kendd be a lábad olívaolajjal ( ha nincs, jó a sima étolaj is ) dörzsöld bele és húzz rá vastag téli zoknit, és abban aludj. tudom zokni így nyáron nem valami klassz, de tényleg használ hidd el. Legtöbb ilyen szépséghibát meg lehet szüntetni olcsón, házi szerekkel:)))
2008. máj. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, elfelejtettem hozzátenni, hogy igaz nem olcsó a pedikűrős, de legalább egy alkalommal el kéne menned hozzá, hogy azokat a vastag berepedéseket meg tudja szüntetni.
2008. máj. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
velem is ugyanez volt folyamatosan (főleg a scholl szandi szadizta szét). aztán kiderült, hogy cukorbeteg vagyok... (a cukorbetegeknek nagyon száraz a bőrük, a lábuk kivált, és berepedezik a sarkukon a bőr. ha mész vérvételre, pillants egyet a cukorszintedre.)
2008. máj. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! A vércukrommal minden rendben (egy hónapja voltam laboron), tehát nem vagyok cukorbeteg. Viszont köszi, hogy ezt megjegyezted, eddig nem is tudtam, hogy a cukorbetegség száraz bőrrel is jár...
2008. jún. 1. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!