Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A bőrcsiszolás, azaz mikroderm...

A bőrcsiszolás, azaz mikrodermabrázió mi mindenre jó?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok, és az arcom állapota borzasztó.

Folyamatosan jönnek ki pattanások, amiket ki sem lehet normálisan nyomni, csak gyulladt állapotban vannak.

NEM szeretem az alapozókat, púdereket. De sajnos azok nélkül nem is mernék kimenni az utcára. Nem tudom mit csináljak, tiszta depis vagyok már ez miatt.

Hol zsíros a bőröm, hol hámlik.. Az orrom tele apró mitesszerekkel.


Ha elmegyek a kezelésre akkor a pattanások is megszűnnek??

Drága dolog végig csinálni a kúrát?


Kérem, aki már volt ilyen kezelésen, írjon nekem.

Köszönöm előre is!


2012. dec. 14. 22:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Igen sokat javíthat rajta. Viszont 24 évesen ez angyon nem normális. Utána kéne járni amiváltó oknak. Ami bitztos hogy belső probléma. Nagyon valószínű hogy hormonális zavar áll a háttérben. Amig az nincs rendben hiába mész bármilyen kezelésre teljesen elmulni nem fog tőle. Az okot kell kezelni. Ciklusod rendben van? nem vagy elhízott? (Kozmetikus vagyok)
2012. dec. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Sokat segít,mert új sejtek kerülnek feljebb.Azt kellene kideríteni mi okozza őket,de a kozmetikussal együtt sikerül az okot is felderíteni.Megéri.
2012. dec. 15. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem vagyok elhízott. A ciklusom is viszonylag rendben van/volt. Most két hónapja fogamzásgátlót szedek, remélve, hogy attól helyre jön a bőröm.. de nem akaródzik attól se.

Nem tudom mire gondoljak, csak belső problémára tudok, a stresszre, idegeskedésre.. De más is van nehéz helyzetben, mégis szép a bőre. Jajjj annyira unom már! Istenkém

2012. dec. 15. 11:25
 4/20 A kérdező kommentje:

Hol tudok kideríteni a belső okot? Én csak lelkire gondolok, vagy aggódnom kéne szervi miatt is? Kihez fordulhatnék?

A bőrgyógyászom azt mondta, hogy ezek nőgyógyászati problémák miatt vannak. De alul viszont minden rendben.

Szedtem már erős hormontartalmú gyógyszert, de annyira kiszárított, hogy abbahagytam. Meg az az igazság, hogy félek ilyen gyógyszereket szedni, mert abszolút nem egészséges. Mit csinálhatnék??

2012. dec. 15. 11:27
 5/20 anonim ***** válasza:
endokrinologushoz menj ez rá tartozik. biztos ott van az ok. A stressz tényleg nem valószínű.
2012. dec. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Tökéletes leírást adtál rólam, pontosan így állok én is, igaz még van pár hónapom a 24 évig :)

A létező összes kozmetikumot kipróbáltam, az otthoni módszerektől már herótom van (persze nem használtak), szedtem bőrgyógyász által felírt méregdrága csodaszereket, kivontam bizonyos ételeket a listáról... és semmi. EGYETLEN hatásos módszer a Diane 35 fogamzásgátló, semelyik másik. De ezt nem lehet szedni 1 évnél tovább, meg amúgy sem érdemes... És persze csak addig használ, amíg szedem.

Most szeretném én is kipróbálni a dermabráziót vagy derma-rollert. Előbbi sokkal olcsóbb, így valószínű azzal kezdek, és ha 3-4 alkalom után sem leszek legalább félig elégedett akkor elkezdek jobban kutakodni a dermaroller után.

Kérdésedre választ nem tudtam adni, de tudd hogy nem vagy egyedül ezzel.

Fizikailag távolságot szeretek tartani az emberekkel, nem ülök le egy asztalhoz ablakkal szemben az erős fény miatt (túlzottan látszana az arcom), nem merek ott aludni senkinél, és hasonló pozitív élmények.

2013. jan. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

detto :(


Írd le kérlek, hogy javult-e az állapotod, miután elmentél a kezelésre.

Én csak májusban megyek haza, talán nyáron elkezdem, bár a nap miatt lehet nem kellene.

És mindenképpen felszeretnék keresni egy endokrinológust, de vas megyében és környékén magánrendelést sajnos eddig

nem találtam.

2013. jan. 6. 19:17
 8/20 anonim ***** válasza:
Rendben, a következő 1-2 hétben szeretném beiktatni az első alkalmat, valószínűleg nem érek el semmit 1-gyel de azért megírom amit tapasztalok.
2013. jan. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Egyébként Én is elkezdtem szedni fogamzásgátlót, direkt az arcomra írattam fel, Cypromix a neve. Nekem semmit nem használt kb. 3 hónapja szedem.. és pont tegnap hagytam abba.

Nem szedem feleslegesen, ha nem használ.. EZ SEM!

2013. jan. 6. 23:04
 10/20 anonim ***** válasza:
Rendes hormon kivizsgáláson voltál már? terheléses inzulin vizsgálat fontos lenne ha nem volt még.
2013. jan. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!