Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan tudnék olyan házi...

Teknikál kérdése:

Hogyan tudnék olyan házi pakolást készíteni amely megakadályozza a hajhullást és serkenti a hajnövekedést és az ára nem a csillagokig ér? Ó és mivel lehetne még megakadályozni azt hogy töredezzen a hajam?

Figyelt kérdés
2012. dec. 26. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Ricinusolaj! :-) viszonylag olcsó. Én nem használok szilikonos sampont, csak menteset (a Baleának rengeteg hajra való szilikonmentes samponjai vannak) illetve ezekhez Balea balzsamot - szintén szilikonmentes- :-D a ricinust én is használom, nekem bevált. illetve a Balea samponomat Alverde koffeines samponnal párosítom, vagyis egy hajmosásnál 2szer öblítem Baleával, 1szer Alverdével. Ne haragudj, hogy ilyen bonyolultan írtam le, remélem, azért megértetted, nyugodtan kérdezz, ha valami még érdekel! :-)
2012. dec. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hajhullásra ne használj ricinusolajat. Nekem nem hullik,így csodákat is művel a hajammal,de édesanyámnak(aki hajhullástól szenved) csak rontott a helyzeten. Betegség végett alig maradt haja. Vett bánfi hajszeszt+sampont,most az egész feje tele van új hajjal,mint akit megrázott az áram. :P Ő volt hogy egész éjjelre fent hagyta,de azt nem ajánlom.30 perc bőven megteszi a hatását,minél gyakrabban használd. :) A használatát fokozatosan hagyd abba,mert visszatérhet a hajhullás.Ha 1 héten 3-4x használtad és már hatott,nem akarod használni,akkor minden héten 1x kevesebbszer használd,végül pedig már egyáltalán ne.

Vegyél hajvitaminokat.

Segíthet még:joghurtos-mézes pakolás,tojás(magában vagy mézzel,esetleg pár csepp oliva olajjal),kókuszolaj,vagy ha van otthon aloe verád készíts belőle hajpakolást. Ezek mind nagyon jók töredezésre,úgy tudom hajhullásra is. Ha ricizni akarsz(más olajat is),csak a hajad hosszára tegyél belőle(amennyiben erősen hullik a hajad).



UI:Ha nagyon rövid idő alatt sokat híztál,hullik a hajad,kidülled a szemed,dudort érzel a nyakadon,aluszékony vagy és feledékeny,erős hangulatváltozásaid vannak,akkor valószínűleg pajzsmirigyes vagy! Csak a biztonság kedvéért mondom.

Minden nap juttass be a szervezetedbe B vitamint,legegyszerűbb napi 1 babszemnyi élesztőt felhigítani tejben/vízben és meginni. Rettentő fontos vitamin a hajnak.

Illetve,vashiány okoz hajhullást! Nekem az okozta,naponta 2 maréknyi hajam kihullott. Az orvos felírt vasat,5 nap után már alig napi 10-20 szál ha kihullik. Puszi. :)

2012. dec. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mennyire hullik a hajad? Mert ha nagyon komoly a dolog, akkor azt érdemes lenne kivizsgálni, hiszen már túl vagyunk az őszi bundaváltáson.

Egyébként meg:

[link]


[link]

2012. dec. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

# 8/9 04-13 19:30 Privát üzenet

Hasznos számodra ez a válasz?


Vitamin pótlás: vas B- A- vitamin

Külső ápolás: én a herbaliaban kapható termékeket prefelálom a drogériában kaphatók helyett. Számomra a Tulasi hajhullás elleni kréme (610Ft amely nekem 4hétig kitart)esküszöm: úgy kell alkalmazni mint egy haj festéket. A tövére kell kenni es én egy éjszakát fent hagyom ezen kívül a Dabur vatika haj olajat is használom persze felváltva, ez kifejezetten haj növekedést elősegítő olaj amely rengeteg kokuszolajat tartalmaz, mielőtt ezt használtam volna, natur kokuszolajat kentem a hajamra hajmosás előtt, de azt nem akarta felszívni a hajam, viszont a Dabur Vatika(1600Ft viszont ezt sokáig elég) tartalmaz olyan anyagokat amely segít beépíteni a vitaminokat a hajba.

2 dolog amit fontosnak es evidensnek tartok a haj ápolás terén a fejmasszázs ujjbeggyel nem körömmel, s mértékkel alkalmazni az ápoló szereket.

Plusz hajvasaló és hajsütő vas kerülése, tippeket YouTuben keress hogyan formázhatod, ezek nélkül. ("heatless hairstyle" keresési címke)

2013. jún. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!