Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen természetes vagy...

Milyen természetes vagy mesterséges készítmények vannak, amik meggátolnák egy hosszú göndör és hullámos közti száraz haj töredezését?

Figyelt kérdés
A fénye nagyon szép ,hálaégnek már a korpából is kinöttem:)De a hajvégeim annyira törnek:SA fodrászz szerint azért ,mert göndörkés és azok jobban sérülnek ,mint az egyenes haj:)
2009. aug. 24. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Van egy csomó házi praktika a száraz haj ápolására, de szerintem és a fodrászom szerint a legjobb orvosság az olló.

Egyszer kell levágni az összes töredezett hajvéget és aztán ahogy nő, már csak az újabb töredezett végeket kell lecsipkedni. Ehhez persze legalább kéthavonta fodrászhoz kell menni és közte pedig hajpakolásokkal kényeztetni a fürtöket:

[link]

2009. aug. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is ilyen a hajam, most fenék alá ér. Már nem olyan száraz, mióta pakolásokat használok (Avonosat, Elséve-et és Gliss kurt próbáltam, mindegyik jó, de a Gliss kur vált be leginkább, az Avonos is jó, csak most már nem tudok hozzájutni, az Elséve sem volt rossz, csak mivel sokkal hígabb, mint a másik 2 , 2x annyi kell belőle, és sokkal hamarabb elfogy).

Ezek tényleg aranyat érnek! Sokkal jobb lesz tőle a haj, mint egy szimpla balzsamtól.

Meg fontos, hogy mindig vágd a hajad végét. Én 2 havonta 1 cetit szoktam. Mikor elkezdtem rendesen gondozni a hajam, akkor kb. 5 szál volt a vége, mert annyira el volt vékonyodva, és tiszta törött volt. Előtte kb. 5 év alatt nőtt 8 centit, mert mindig letörött. Most 1000x jobb állapotban van, és a vége is sokkal vastagabb, látszik, hogy van vége. És tud nőni is, mert nem törik le.

Meg ugye fontos, hogy ne vasald, ne szárítsd, inkább nagy fogú fésűvel fésüld, mint műanyag kefével. Ezek is sokat számítanak.

20L

2009. aug. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépem köszönöm a tanácsokat!

Egyébbként nme vasalnám a hajam ,mert szeretem ,hogy olyan kis göndörgés.:);)

2009. aug. 25. 10:44
 4/5 A kérdező kommentje:
És még a második kommentezőtől szeretném megkérdezni ,hogy mennyi idő alatt sikerült olyan hosszúra megnöveszteni a hajadat?Nekem most mellig ér:)
2009. aug. 25. 10:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát, igazából kb. 4 éves koromban volt levágva nagyon rövidre, olyan fiús fazonra. Beleragadt a rágógumi. XD

Azóta nőtt, de ugye ahogy írtam tavalyig nem foglalkoztam vele különösebben, és akkor nem látszott, hogy nőne, mert nagyon törött. De most megint elkezdett rendesen nőni, mióta vágom, meg pakolásokat használok, és vigyázok, hogy annyira ne sérüljön.

2009. aug. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!