Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tényleg olyan károsak az...

Tényleg olyan károsak az alapozók?

Figyelt kérdés
Itt gondolok például a Rimmel, L'oreal, Maybelline, Oriflame alapozókra.

2013. jan. 1. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Plusz egy réteg az arcodon, ami nem hagyja szellőzni a bőrödet. Még egy 10 ezres alapozótól is pattanásos lettem.:D
2013. jan. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Minden kence-fice káros a bőrnek! 10 év múlva már ronda lesz a bőröd nélkülük!
2013. jan. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hát nekem vannak olyan alapozók amik jók és nem leszek tőlük pattanásosak de azok ilyen nagyon drágák... mondjuk eleve nem szoktam annyira alapozózni...
2013. jan. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Károsak, de nem annyira szerintem, mint ahogy sokan terjesztik. Egy plusz réteg, ez igaz, de pozitív hatásai is vannak. A levegőből a por és kosz nem közvetlen a bőrre megy, és a jobbak fényvédőt is tartalmaznak. Éjjelre azért mindig le kell mosni, ez nagyon fontos.

Én nem hiszek ebben a minden káros, meg 20 évesen 40-nek nézünk ki, mert öregítenek a kozmetikumok vonalban. Pl. Anyám sosem sminkelte magát, világ életében csak vizet és kevés szappant használt az arcára, és 44 évesen olyan a bőre, mint egy 58 évesnek. Nagynénéim és több szomszédunk vele egy korúak, ők krémeket és sminkeket használtak mindig, és 38-40-nek néznek ki.

2013. jan. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a 4. válaszolóval értek egyet. Károsnak káros, de manapság mi nem? Ráadásul a legtöbb már tartalmaz vitaminokat, bőrápolókat, védik a bőrt a napsugárzástól, vannak kimondottan problémás, pattanásos bőrre való alapozók. És abban sem vagyok biztos, hogy jót tenne, ha a városi szmog, por, kipufogógáz meg minden finomság közvetlenül érné a bőrünket.
2013. jan. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogy hogy fogsz kinézni 40-50 évesen az javarészt genetika.

Ha smink előtt letisztítod az arcod, nem alszol el benne és megfelelően ápolod a bőröd, nem lesz baj.

Használhatsz natúr termékeket, azok (elvileg) kevesebb vegyszert tartalmaznak vagy ha nem olyan problémás a bőröd, az alapozót BB krémmel vagy színezett hidratálóval kiválthatod.

A high end termékek (Chanel, Estéé Lauder) valamint nagyobb drogériás márkák (Rimmel, L'oreal, Maybelline) mind teszteken mennek át, a gyártó már csak a jóhíre miatt is figyel a minőségre, ami mondjuk nem mindig mondható el egy 1OO forintos boltban kapható termékről (nem mondom, hogy nincs kivétel), amik nagyrésze Kínában készül.

2013. jan. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, Estée Lauder
2013. jan. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most szomorú lettem. Én is kenceficézem alapozóval magam. 2 éve már kb. És fiú vagyok. :(
2013. jan. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!