Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Megosztanátok velem, milyen...

Megosztanátok velem, milyen sampont és balzsamot használtok? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és hajtom már egy jó ideje a tökéletes hajápolókat. Balzsamból már találtam egyet, ami jó lenne, ha másnapra nem zsírosodna és nehezedne el a hajam tőle...samponból viszont jobbra-balra ugrálok. Nem állítom, hogy mindet kipróbáltam már, de pl. a Syoss-t, Pantenet, Gliss Kur-t (bocs, ha rosszul írtam vmelyiket) próbáltam, de csak korpát hagytak maguk után :/

A Bánfi hajhullás ellenije bevált, de mikor huzamos ideig beálltam rá, száraz és kezelhetetlen lett tőle a hajam :/

Szóval elmondanátok, nektek mi vált be? Nagyon megköszönném :)



2013. jan. 2. 23:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Demost konkrétan milyen a hajad, fejbőröd? Mert ajánlhatok mondjuk festett hajra való sampont ha semmi közöd a dologhoz.
2013. jan. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hajmosás előtt bevizezem a hajam, és pakolásként ebből a balzsamból teszek rá:

[link]

Hajtövekre is teszek, úgy is lemosom (balzsamot nem teszek egyébként hajtövekre, mert így is nagyon zsíros a hajam).

Miközben a hajamon van kifőzök egy pohárnyi csalánteát, ebben hígítom fel ezt a sampont:

[link]

Pár csepp illóolaj is kerül bele, de nem mindig.

A végén pedig ilyen balzsamot használok:

[link]


Ez az utolsó szerintem életem legjobb balzsama. Szilikonmentes, ezért választottam. Illetve elvileg natúr kozmetikum, bár erről vannak kétségeim. De bevált, úgyhogy felőlem lócitrom is lehet benne :D nagyon szép puha hajam lesz tőle a hajam, tényleg még egyik másik termékkel sem értem ezt el.

A baleás pakolást azért teszem a hajamra, mert az utóbbi időben nagyon hullott (őszi bundaváltás...), ez viszont kicsit serkenti a haj növekedését, rengeteg hajszálam nőtt :) meg amúgy sem árt neki egy kis pakolás.

Ha száraz a hajad, akkor a kókuszolajat tudom még ajánlani. Egy körömhegnyit oszlatok el a száraz hajon, mosás után. Pakolásként is alkalmazhatod, kicsit fel kell melegíteni és kb 1 órát rajta hagyni.

2013. jan. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Első válaszoló: hát, nem túl dús a hajam :s amellett vékonyszálú, és ha nem mosom 2-3 naponta, akkor lelapul, és katasztrófális..magam se tudok eligazodni rajta; hol száraz, hol zsíros...:s

2013. jan. 2. 23:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Korpás nem a sampontól lesz. Nekem pl. évszakváltáskor két hétig korpás.


Azt mondják, hogy ha csak nem extrém száraz a hajad, akkor érdemes samponból zsíros hajra valót venni. Hogy milyen márkát, azt ki kell próbálni. De samponon lehet spórolni, és a hajbalzsamból venni a drágábbat.


A balzsamot csak a haj végére tedd fel. Gondolkoztál esetleg valamilyen szérumon vagy ne-mosd-ki fújókás cuccon?

2013. jan. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sampon: rózsaszín Gliss Kur


Balzsam: Gaia (Dm-ben kapható)


Nekem ezektől nagyon szép a hajam :) És a korpa nem a sampontól van, elmehetsz bőrgyógyászhoz is, felír gyógyszertári sampont, lehet, hogy az helyrehozza.

2013. jan. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem samponból a Herbária Csalán sampon és a Garnier Ultra Doux 5 gyógynövényes sampon vált be.

Balzsamból általában Gliss Kurt használok, nekem attól a legszebb a hajam, de bevált a Kallos tejes pakolása is.

2013. jan. 3. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!