Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A sarkamon durva, csúnya...

A sarkamon durva, csúnya bőrkeményedés van, eléggé kirepedezett. Ekkor is reszelhetem lábáztatás után rögtön, vagy hogyan kezdjek hozzá? Rendszeres ápolás mellett kb mennyi időbe telik amíg helyrejön?

Figyelt kérdés

Eléggé elhanyagoltam magam az utóbbi időben, gondolom páran megemlítitek, de sajnos így alakult, ezért a lábammal sem foglalkoztam.

Elég durva bőrkeményedés lett a sarkamon, kirepedt, és a repedéseknél le is lehetne szedni az elhalt (vastag) bőrt, annyira szétrepedt (persze nem mertem csak így "letépkedni").

A kérdés az, hogy lábáztatás után rögtön elkezdhetem reszelni, vagy előtte pl valamennyi ideig csak simán krémezzem, és ha kicsit javult, utána reszeljem? Vagy rögtön nekikezdhetek a reszelésnek, ez krémtől már nem fog javulni?

Gondolom nem kell egy alkalommal lereszelni az egészet, hanem fokozatosan. Vagy rosszul gondolom?

Azt szeretném még kérdezni, hogy ha sikerült lereszelnem az elhalt bőrréteget, akkor utána hogyan tovább, hogyan ápoljam?

Köszönöm!



2013. jan. 21. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó alaposan áztasd ki a lábad, és rögtön elkezdheted habkővel lereszelni. Nyugodtan reszelheted addig, míg érdesnek érzed. Utána alaposan krémezd be, húzz rá egy zoknit. Ezután naponta vékonyan krémezd be és hetente egyszer dörzsöld le habkővel.
2013. jan. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
lereszelni magadnak nem fogod tudni telejsen otthon, na meg ha rossz technikával csinálod be is gyulladhat a bőröd. Inkább bízd szakemberre. a krém fel sem tudna szívodni addig amigy ennyire meg van vastagodva a bör. Első lépéés pedikűrös utána pedig minden fürdés után kend be aa Dr sarok balzsam krémmel, az angyon jó rá. nekem igy kb 6 hétig sima utána kezd csak ujra vasatgodni. Azt ne várd hogy örökre elmuljon mert ahhoz az kéne hogy járj. Rendszeres kezelést igényel ez van.
2013. jan. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. jan. 22. 21:28
 4/4 anonim válasza:
0%
erre szokták mondani repedt sarkú k.@.rva milyen találó. :DDD
2015. máj. 28. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!