Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tehetek az ellen, hogy a...

Mit tehetek az ellen, hogy a szőr benőjön a bőröm alá?

Figyelt kérdés

Szőrtelenítésre epilálógépet használok és sajnos folyamatosan benő a szőr a bőröm alá. Ezt aztán mindig ki kell piszkálni, amitől meg sebes lesz és akkor még az is elcsúfítja. Javasolták, hogy dörzsöljem át mindig törölközővel és akkor felpuhítja ezeket a szálakat, de nekem sajna ez sem segített. Nagyon kellemetlen, most nyáron nem is vettem fel szívesen szoknyát.

Van-e valamilyen módszer, amivel elkerülhetem, vagy térjek át más szőrtelenítési módra?


2009. szept. 3. 08:50
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ne szőrteleníts,mert így csak komoly bőrbetegséget kaphatsz.Döntsd el,hogy a divat a fontosabb,vagy az egészséged.
2009. szept. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vannak már szőrbenövést gátló folyadékok, amit az epilálás után 24 órán belül kell használni. Próbáld meg, hátha segít.

X-EPIL a neve, nem drága, és nekem bevált.

A másik lehetőség: nyáron szedd nyugodtan géppel a szőröd, de ősztől tavaszig gyantát használj, vagy gyantáztass.

Nem mindegy, mert a gyanta leszedi felső, elhalt hámréteget is, és így sokkal kisebb a szőrbenövés esélye. Sok sikert!

2009. szept. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha előtte ledörzsölöd a bőröd, ilyen erre való dörzsivel (nekem epilátorhoz adták) akkor kevesebb szőr nő be. én ezt fürdés után szoktam, mikor egyébkéntis puhább a bőröm, szarrá dörzsölöm magam azzal a dörzsivel, aztán mehet. ritkán nő be a szőröm
2009. szept. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálom, hogy megmosom a lábam bő, meleg vízben, majd luffa szivaccsal ledörzsölöm óvatosan. Ezzel felpuhul a szőr, és a lufa szivacs leszedi az elhalt hámréteget is. Szárazra törlöm a lábam, és utána epilálom le a lábam.

Epilálás után nem használok semmit, ügyelek rá, hogy 4-5 órán keresztül ne is zuhanyozzak utána. Este, zuhanyzás után körömvirág krémmel kenem be vékonyan. Így nagyon ritkán szokott 1-2 szőrszál benőni a bőr alá.

2012. máj. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!