Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A fodrászok által használt...

A fodrászok által használt vagy a drogériákban is kapható hajfestékek az ártalmasabbak?

Figyelt kérdés
Eddig ammóniamentes hajfestékkel festette a fodrász a hajamat, amit ő rendelt, de ez a hajtövemet alig fogja meg, a hajvégek sokkal sötétebbek, ezért váltani szeretnék. Mindenképp olyan hajfestéket szeretnék, ami nem allergizál, ammóniamentes, szóval ami nem ártalmas sem a hajamra, sem a fejbőrömre nézve. Tudtok ajánlani valamit? A Catsing créme glossról vélemény?
2013. febr. 2. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Sztem nem ártalmasabb amit drogériában kapni, de elvileg mégis, nekem évek óta semmi bajom és ha "gagyival" festem a hajam mki dicséri, sőt eddig 5 fodrász is dicsérte a hajszinem, viszont amikor Alfaparfot használtam senki nem dicsérte, h szép a szine, pedig nem volt rossz az sem, így visszatértem az olcsóbbra, azóta is dicsérték már, viszont most akarok váltani, és bizom benne h nem lesz tőle bajom :) Amit te irtál arról sajnos véleményt nem tudok.
2013. febr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

anyum használt fodrászkellékeset, csak vörösbe. Kellett venni hozzá külön oxit is. Én félnék, hogy elcseszem az adagolást :D Az eredmény sötétebb lett a vártnál..

Én drogériásat veszek, semmivel sem különebb a fodrászkellékesnél. Garniert használok, feketében. A nővéremnek Casting Creme Glossal festettem a haját, csokibarnával, azt hiszem, jó illata volt (ahogy a Garniernek is :D), ammóniamentes is, de hamar kikopott neki. Na de az ammóniamentesek hamarabb kopnak. Ezekből a Garniert ajánlom, plusz amit írtál. Palettét ne próbáld ki szerintem, sokan szidják, köztük vagyok én is :D

2013. febr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet elcseszni az adagolást, pontosan rá van írva a festékre hogy milyen arányban kell hozzá az oxit adagolni, de a fodrászkellékesben is ha megkérdezed, megmondják. Nem nagy bödönben adják az oxit, hanem kis 90 mles tubusban. Pl én festékem 60 ml-es, és azt mindig 1:1,5 arányban kell keverni tehát hogyan ronthatnám el?


Ha valaki bemegy fodrászkellékesbe festéket venni nagyobb az esély hogy tényleg egy hozzáértővel beszél a hajszínéről aki jobban meg fogja tudni mondani, mit kéne a hajára kenni a kívánt eredményhez. A másik dolog pedig hogy sokkal olcsóbb dolog fodrászkellékesbe venni a festéket, a kallos argánolajas festéke elég jó minőség és 500 ft/ tubus ... szerintem ez mindent elmond, nekem derékig érő hajra kell két tubus. Természetesen minőségben is verik a fodrászkellékes termékek a drogériásakat, ez egyértelmű úgy gondolom.


Szerintem menj be egy fodrászkellékesbe és ott ugyanígy mondd meg, hogy ammóniamentes hipoallergén festéket keresel, biztos vagyok benne hogy segíteni fognak.

2013. febr. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Mindenképp fodrászra bízom a festést, tehát nem az adagolás-keverés miatt gondolkodom, hogy melyiket válasszam, hanem hogy a lehető legkevesebb mértékben károsítson.
2013. febr. 3. 22:38
 5/6 anonim ***** válasza:
első vagyok, én pl palettét használok kb 8 éve, semmi bajom tőle
2013. febr. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ja meg kimérve adják a kellékesben az oxit, (ha nem litereset veszel, ) amit elég 1 doboz festékez
2013. febr. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!