Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Káros ha 2 naponta mosom a hajam?

Káros ha 2 naponta mosom a hajam?

Figyelt kérdés
Iszonyatosan gyorsan zsírosodik a hajam már évek óta akármit csinálok. Tudom, hogy nem jó túl gyakran mosni, de mindig megyek valahova ezért nem tehetem meg, hogy ne mossam meg napokig. Próbáltam azt is, hogy összefogom, de mivel szőke vagyok a töve sárgás lesz a 2. nap után és így még látványosabb, hogy már meg kellene mosni. Száraz sampont elhasználtam egy flakonnal, de félek, hogy ha rendszeresen használnám eltömítené a fejbőrömet. Szerintetek oké lehet a 2. vagy nagyon max a 3. napon mosott haj? Száraz, töredezésre hajlamos hajam van, de mindig használok balzsamot vagy pakolást és hajolajat.
2013. febr. 2. 18:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja azt kihagytam, hogy természetesen a tövére nem teszem az ápolókat úgyhogy nem attól van.
2013. febr. 2. 18:22
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Igen káros. Hetente vagy kéthetente kellene mosnod, és nem tenni semmilyen vegyszert utána a hajadra. A sok mosással a fejbőrödben levő faggyúmirigyeket erősebb termelésre ingerled.

Amíg nem jön rendbe, használj száraz sampont, nem tömíti el a fejbőrödet, és puha kefével naponta többször is fésüld át a hajad. Hajmosás után pedig ecettel öblítsd le a hajad. Nem lesz se zsíros, se korpás, de szép fénye lesz.

2013. febr. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És a hajvégeim? Muszáj valamit tennem rá vagy szörnyen száraz lesz :/
2013. febr. 2. 18:51
 4/6 anonim ***** válasza:

" mindig használok balzsamot vagy pakolást és hajolajat"

Ezt most hagyd el egy darabig. Próbáld 3 napra kitolni a mosást. A harmadik napon, hogy ne tűnjön fel, egy kicsit tupírozd meg a haj tövét, ez megemeli a hajad és nem tűnik annyira zsírosnak.



Én is ezzel küzdök. Amikor tudom, hogy 2-3 napig nem megyek sehová, akkor nem mosom meg. Sőt, nem is fésülködöm meg, csak összefogom.

2 hónapja csinálom. Mostanra azt vettem észre, hogy kibír már 3 napot.


Egyébként, ha olyan munkakörben dolgozol, vagy sportolsz, akkor nem kerülheted el a sűrű hajmosást.


Egyébként még van egy javaslatom. Nagyon kevés sampont használj! A WU2 egy rész sampon, de komolyan mondom, a legjobb a mai napig is.


A száraz sampont én utálom, annyira fakó lesz tőle a haj.

2013. febr. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is ilyen helyzetben vagyok, mint Te. Szintén próbáltam mindent, köztük a nagyon okos nem mossuk, csak hetente - másfél hetente praktikát, aminek az lett az eredménye, hogy elkezdett hullani a hajam. A hajhagymákat eltömítette a sok faggyú... Elmentem bőrgyógyászhoz és ő maga mondta, hogy az én esetben ez genetikai eredetű, ugyanúgy ahogy mondjuk az arcbőröm is zsíros, amit szintén ugye gyakrabban megmosok egy nap, mert annak a faggyú termelése sem csökken, ha nem mosom meg 2 hétig :) szóval ez azért sztem elég nagy tévhit, hogy ha nem mosod meg a hajad 2 hétig, akkor utána nem lesz zsíros. Ez maximum azoknál válik be, akiknél azért zsírosodott, mert túl gyakran mossák a hajukat.

Döntsd el tehát, hogy Te melyik kategóriába tartozol. Ha genetikailag ilyen a hajad, akkor nincs megoldás csak a gyakori hajmosás. Mondjuk annyit azért javaslok, hogy vmilyen gyengéd, szulfátmentes terméket használj. Egyebekben meg kipróbálhatod a többi praktikát, hátha...


http://www.youtube.com/watch?v=trc3eyKVvbU

2013. febr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem is zsíros a bőröm, tehát nekem sem a sűrű mosástól van. Melyik sampon szulfátmentes? Most vettem Alverde sampont érzékeny fejbőrre, hogy legalább a samponom ne legyen tele mindenféle mesterséges cuccal.
2013. febr. 2. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!