Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Már 20 éves vagyok és még...

Már 20 éves vagyok és még mindig pattanásos az arcbőröm, mit tegyek? 20/F

Figyelt kérdés

Több mint öt éve ilyen az arcom, igaz régebben sokkal pattanásosabb volt, most már nem annyira igaz, de már nagyon elegem, van mert szinte mindig ott van 1-2 nagyobb és ha el is múlik jön a következő és a következő, most a patikában az ebrimycin gélt ajánlották! ettől se múlik el csak csillapodik, amíg használom!

De végleges megoldás kellene mert nagyon zavar már :S


Igazándiból szerintem ennek az az oka, hogy annyira zsíros az arcbőröm, hogy pl: látszik rajta, hogy szinte csillog és amikor megmosom az arcom, akkor még nem, de egy idő után megint látszik, hogy zsíros és amikor megtörlöm az orromat a kezemmel, szinte olyan lesz a kezem mintha vizes lenne annyira zsíros!


Nem hinném, h valaha végleg is elmúlnának a pattanásaim, de egy próbát megér, ki az akinek, pl. ez, meg ez bevált és ez jó várom az ötleteket?



2013. febr. 6. 21:04
 1/9 A kérdező kommentje:

Igazabból szerintem a zsíros arc bőr ennek, az oka és nem tudom, hogyan lehetne ezt megszüntetni?

Az étrendemnek nem hiszem, hogy valami köze lenne-e hozzá, de fogalmam sincs?!

2013. febr. 6. 21:10
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
Először is az egészséges étkezést kellene bevezetni a mindennapokba, megfelelő mennyiségű vizet kell inni... cukros üdítőket, alkoholt elhagyni. Ez már lehet magában megoldana mindent. Ha nem akkor a bőrápolásra is oda kell figyelni, pl teafaolaj vagy fekete szappannal mosd az arcod, azután használj mattító hidratálót. Pl. Eveline sos pure control ami a pattanásokra is jó. De lehet vitaminhiány is, akkor azt is pótolni kéne. Pattanásokat gyulladás is okozhat, pl rossz fog, vagy valami.
2013. febr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igaz, kevés vizet iszok! alkoholt szinte nem is szoktam, inkább ilyen üdítőket, energiaitalokat! (de energiaitalt kb. hetente 1×)

Teafaolajat és fekete szappant azt szerintem szerzek majd be!

Viszont amit írtál, ilyenről még nem halottam /Eveline sos pure control/ szerinted a garnier pure active exfobrusher, is jó erre?

vitaminhiányról nem tudok, amikor a legutóbb vérvételen voltam, akkor vashiányom volt!

2013. febr. 6. 21:23
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Zsíros bőrre ne használj semmilyen olajos készítményt, mert csak eltömíti a pórusokat.

Esetleg megoldás lehet, hogy kevesebb tejterméket fogyassz.

2013. febr. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
A barátom 31 éves, és neki is van 1-2 :) 20 évesen ez még mindig tök normális.
2013. febr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ugyan ez a helyzet nálam is 20/F én most mentem el életembe először kozmetikushoz kíváncsian várom az eredményét
2013. febr. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát majd lehet, hogy elegyek bőrgyógyászhoz, az a biztos!

köszönöm a válaszokat! mindenesetre engem nagyon zavar!

2013. febr. 7. 01:17
 8/9 A kérdező kommentje:
csak már vagy 100 fajta termeket próbáltam ki és egyik se hatott úgy igazából, ha használt is csak annyit csinált, hogy nem látszott annyira gyulladtnak! arclemosót, tonicot bőrradírt, stb stb...
2013. febr. 7. 01:23
 9/9 anonim válasza:
100%
Egyik orvos ismerosom azt mondta nekem ha nem valik be semmilyen kencefice akkor bizony ha tetszik ha nem antibiotikumkurara kell fognod magad! Tetracyclin Wolff a neve, ha ezt az antibiotikumot hasznalod akkor a leirasban minden reszletesen le lesz irva hogyan is kell hasznalni. 3 honapig kell csinalni es ha vegigcsinalod akkor soha tobbe nem tud kijonni rajtad pattanas!:) en 1 honapja csinalom egy rengeteget segitett!
2013. febr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!