Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kinek mi a véleménye a szoli...

Kinek mi a véleménye a szoli káros hatásairól?

Figyelt kérdés
Most elkezdtem szolizni mert hófehér bőröm van, de csak egy pár árnyalattal szeretnék sötétebb bőrszínt... Mindenhol azt lehet hallani, hogy a szolárium bőrrákot okoz és ezért arra gondoltam, hogy csak 1-2 hónapig szolizok amíg lesz valami színem és utána abbahagyom. Viszont azt olvastam, hogy akik szoliznak 30 éves koruk alatt 75%-kal nagyobb esélyük van a bőrrákra... Ez csak azokra vonatkozik akik rendszeresen járnak, vagy ha már egyszer szoliztál pár hónapot akkor is nagyobb esélyed van rá? Egyébként kinek mi a véleménye a szoli káros hatásairól?
2009. szept. 5. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Túl ragozzák ezt a témát, meg persze mindig a káros hatásokról beszélnek.. Sajnos. Kifelejtik a lényeget.

Akkor káros, és akkor lesz gáz, ha egy héten köbö minden második nap elmész 10 percre, egy fél éven át.

A jó dolgok, meg h stressz oldó, depresszió ellen is jó, fényterápiás dolgokat meg lehagyják..

2009. szept. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
semmi. nem károsabb mint a nap fényvédő krém nélkül (mostmár)
2009. szept. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor megnyugodtam, hogy nem csak én gondolom így. :-)

Sőt múltkor még azt is olvastam, hogy attól is bőrrákot lehet kapni ha sokszor töri föl cipő a sarkadat... :-D

2009. szept. 5. 17:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát,nem tudom...

Én több mint 10 évig jártam szoliba.(Rendszeresen,de nem vittem túlzásba!)

Az eredmény:több mint 60 anyajegy csak a hátamon.Rendszeres bőrgyógyászati szűrés és tilos napozni meg szolizni.

29/L

2010. márc. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!