Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon szőrös vagyok, mit...

Nagyon szőrös vagyok, mit lehet tenni? 14/l

Figyelt kérdés

Furcsa kérdés lesz, de már nagyon zavar. :(

Szóval... "Ott", a hónaljamon és a lábamon az átlagosnál nem vagyok szőrösebb, sőt!


De azon kívül... Szóval a karom nagyon zavart olyan 12 évese, ezért leborotváltam. Hiba volt, de utána már nem lehetett mit tenni. És az a baj, hogy kicsit borostásan nő vissza. Nagyon ronda...


A másik meg az, hogy a melleim között, a a hasamon, a combomon, a derekamon... Mindenhol szőrös vagyok! Érintésre nem lehet igazán érezni, szóval nem durva, de mégis látható.


Mivel kicsit hófehérke típus vagyok. A hajam sötétbarna, a bőröm meg nagyon világos. De rengetegen vannak így, szóval ezt nem tartom kifogásnak...


Miért vagyok ilyen szőrös? Mit lehetne tenni? Epillátor? A karomon már egyszer használtam, jó volt, bár úgy is 2 hét alatt megjelent rajta egy kis borosta.


Légyszi segítsetek! :( Tudom, hogy hülye voltam/vagyok, de akkor is, nagyon zavar!

Előre is köszönöm. 14/l



2013. febr. 14. 17:16
 1/9 tetris ***** válasza:
A lézeres megoldás végleges, csak drága.
2013. febr. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
zért vagyilyen szőrős mert sötét a hajad teát a szőröd is sötét árnyalatú a világos bőrödön pedig még jobban látszik.megválaszoltad a a saját kérdésedet:D
2013. febr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hormonzavarjaid lehetnek,ha olyan helyeken is szőr van,ahol normális esetben nem kellene,hogy legyen.De persze ez nem biztos,szóval ha ponotsabb választ akarsz,akkor beszéld meg a szüleiddel,hogy vigyenek el egy endokrinológushoz.A végleges szőrtelenítés jó megoldás,bár mivel még 14 éves vagy,fenn áll a veszély,hogy nem lesz végleges,főleg akkor,ha hormonzavarjaid is vannak.
2013. febr. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Először is bocsi, hogy srácként belevauzok.


Szerintem a lézeres dolog annyira nem jó, mert drága.

A gyantával és az epilátorral tudod elérni azt, hogy egy-két hétig ne nőljön ki a szőr, tehát ez a két megoldás van.

Zárójelben megjegyezném, hogy valószínűlegn nem olyan extrémen fekete szőrös vagy, mint egy öregember, aki soha életében nem borotválta a testét, tehát engem egyáltalán nem zavarna, mert valószínűleg nem olyan nagy a szőr.A kis pihék nem zavaróak.És szerintem a hátadat, karodat, cicjeid között egyáltalán nem is kellene vele semmit csinálni, csak nyáron a lábat és annyi:)

2013. febr. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz, nem normális ha melleid közt meg a hasad is láthatóan szőrös...
2013. febr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek a hármassal, valóban endokrinológus lehet egy megoldás, és ha még sincs hormonzavarod akkor gyanta :( Egy cipőben járunk, nekem is valószínűleg hormonzavarom van.

Az ötösnek üzenem, hogy sajnos egyáltalán nem olyan, mint amilyennek elképzeli :( Nekem pl. mindenhol fekete, minimum 1! centis szőrök vannak, egyáltalán nem "észrevehetetlen", sőt messziről látható, strandra sem járok miatta már évek óta.

16/l

2013. febr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
nem akarlak megijeszteni de hormon zavar, mellek között nem szokott... nekem a hátam szőrösebb meg a köldökömnél, én is hormon zavaros vagyok de állítólag ez nem attól van, csak erősebb a szőröm meg sötét a fehér bőrömhöz képet,mindenképpen orvost ajánlok, nem kell félni, segítenek :)
2013. febr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A hormonzavarhoz én nem nagyon tudok hozzászólni, biztos ami biztos, kérdezzetek meg egy orvost. :) De ha nincs semmi belső probléma, akkor az én tanácsom az, hogy ahol kicsi pihe szőrök vannak, de látszanak (cicid között, hasadon, derekadon), ott ki lehet szőkíteni. Nekem is látszik kicsit a hasamon, a hátamon jobban :(, meg a combomon is. Már kisgyerekként is látszott, orvos azt mondta, hogy ahogy idősebb leszek, világosabb lesz. Hát ez eddig nem teljesült. :) Én az ilyen helyeken szőkíteni szoktam, veszek sima szőkítőport, hozzá 6-os vagy 9-es hidrogénperoxidot, attól függ, milyet ír a por. Bekenem az érintett területet, várok kb. 10 percet és lemosom. Így olyan, mint másnak, kicsi, szinte láthatatlan pihék. Ez is csípi a bőrt, de nekem sokkal kevésbé fáj, mint az epilátor, és havonta bőven elég megcsinálni. :) De ne hagyd rajta sokáig a szőkítőt, mert felmarja a bőröd! Én egyszer hősködtem, áá, bírom a fájdalmat, a vége pedig csúnya hólyagok lettek. :S

Bocsi a hosszú regényért mert a fura fogalmazásért, remélem érthető voltam. :)

20/L

2013. febr. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
szőkítés előtt kenjétek le vazelinnel(gyógyszertárba kapható) és nem fogja kimarni és akár több ideig is rajta lehet, ha lemosod a szőkítőt egyébként láthatóan kiszívja a bőröd színét de 15-20 percet vársz már nem is látszik (:
2013. febr. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!