Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fekete hajfestéktől meglehet...

Fekete hajfestéktől meglehet szabadulni?

Figyelt kérdés
Közép barna az eredeti hajszínem ami világos barnára lett befestve melírral együtt. Egy rossz pillanatomban fogtam magamat és az egészet itthon befestettem feketére. Hát természetesen h 2 hajmosás után foltos lettem. Ezután a foltos részeket közép barnára festették be (ezt már nem én csináltam). Majd megint foltos lettem, akkor hennával lett átkenve, de az meg hál isten nem fogta be a hajamat. És vissza szeretném kapni az eddigi hajszínemet. Annyira világosat nem szeretnék, de világos arany barna lenne a cél. Vettem 6.3-as sötét arany szőke festéket. Lehetséges h megszabaduljak a feketétől? Illetve egy 7.1-es hamvasat még hozzá lehetne keverni az aranyhoz?

2013. febr. 19. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem világos vagy közép szőkét vegyél. Sötét szőkétől nekem volt, hogy majdnem fekete lett a barna hajam. Esetleg menj el fodrászhoz. Szerintem jobban járnál, mint otthon megint elszúrni a hajad.
2013. febr. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a feketétől csak akkor szabadulsz meg ha leszívatod. és akkor se szőke leszel, hanem a csibesárgától a vörösig minden színben fog pompázni, de egy középbarna festék befogja azt.
2013. febr. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
fodrásszal csináltatom :) vagyis egy fodrász tanárral :) szombaton megyek , csak kíváncsi vagyok hogy valakinek van e tapasztalata fekete hajszín leszedésében :)
2013. febr. 19. 17:35
 4/9 xStefix válasza:

Szerintem egyelőre ne gyötörd tovább a hajad újfajta festékkel-színnel! Össze-vissza lett festve, nem véletlenül lett foltos sem.. A fekete pedig köztudottan az egyik legdurvább, nehéz tőle megszabadulni.


Nekem, amikor elhagytam a feketét, először csíkosra melírozták a hajam, hogy ne tűnjön fel annyira a lenövés. Így eredeti sötétszőke és fekete csíkos volt először. Majd miután kellően lenőtt a sötét (hosszú időt hagytam a pihenésre!), az eredetihez hasonló színnel festették át az egészet. Így viszonylag kíméletesen megszabadultam tőle. Szerintem te is valami hasonlót próbálj, hogy először minél kevesebb vegyszerrel visszaszerezd a saját színed. Aztán mondjuk olyan fél év pihenés után jöhetne az aranyszőke. Gyanítom, hogy fiatal vagy még, és sokáig szükséged lenne egy szép sörényre.. :)

2013. febr. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen, 22 vagyok :) és fodrásznak tanulok, bár még nagyon az elején vagyok :) és hát sajnos sosem jó az eredeti hajszínem :D bár csak most kezdtem el festegetni kb július óta :) azt tudom h mindenképp le kell szívni. elég erős a hajam, egyenlőre még bírja a strapát, azért gondoltam h leszedetem, befestetem egy arany világos barnára és az marad is :) most már 1 hónapja nem is egyenesítem a hajam meg semmivel nem gyötröm és kenegetem hajpakolásokkal ezerrel, hátha az segít egy picit.
2013. febr. 19. 17:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért annyira nem bonyolult dolog megszabadulni tőle. Évekig festettem feketére. Aztán vettem egy Casting világos szőke festéket. Szóval ráadásul ammónia menteset. Rögtön világos barna lett. Amikor szőkét akartam utána belőle, akkor már fodrásszal csináltattam. Nem szívatta le előtte, csak fogta és befestette szőkével és szőke is lett. Mondjuk lehet, hogy ez haj függő is, és más nem ilyen szerencsés festés terén.
2013. febr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix válasza:

Ez így biztató, de akkor mindenképp szakember csinálja, nehogy hupilila legyél a végére. :)

És szemszer ajánlom neked a dm-es Alverde termékcsaládot, én is nemrég tértem át rá, biokozmetikumok és vegyszermentesek, kímélőek. Nekem is elég jól rendbe hozta a hajam, ami a terhességtől-szüléstől és a korábbi rossz samponomtól eléggé tönkrement.

2013. febr. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
szakemberrel csináltattam, vagyis a suliba a fodrász tanárral meg az egyik csoport társammal, és nagyon szépen letudtuk szedni a feketét, és szépen befogta a sötét arany szőke festék is a hajamat, igaz a töve 1 centinél világosabb lett mint a többi rész, de ez legyen a legkevesbb baj :) és még a hajam vége se töredezett le (egyenlőre). remélem nem dobja le a festéket a hajam 1 hét után .... :/
2013. febr. 23. 22:03
 9/9 anonim válasza:
Én vissza tudtam kapni a saját hajszínem. Összekevertem sok head and shoulders 50 g c vitamin porral meg egy lehelletnyi vízzel és ezt a keveréket fólia alatt rajta hagytam a hajamon. A feketére festett hajamat, ami ráadásul fodrsázkellékes boltból vett tartós azaz permanens hajfesték, teljesen kiszedte, de nem egy ülésben, meg kellett csinálnom kb hétszer. egy órára vagy másfélra hagytam mindig rajta. és egy nap maximum kétszer szabad megcsinálni mert kicsípi a bőrt. a hajnak semmi baja nem lesz, nagyon fényes és puha lesz tőle.Legelőször ilyen vöröses szint fogsz kapni, ne ijedj meg, ezt is ki fogja szedni csak türelmesen csináld ezt a technikát. nekem szinte szürkésbarna hajam volt, és hétszer megcsináltam és teljesen az eredetit kaptam vissza!! és nem ment tönkre a hajam
2022. jún. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!