Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Egerben szeretnék találni egy...

Egerben szeretnék találni egy jó fodrászt, aki valamilyen szinten is "önálló", ami a színkeverést illeti?

Figyelt kérdés
Annyira elegem van már az olyan fodrászokból,akik elém vágnak egy katalógust, hogy válasszam ki, milyennel fesse be... Ha ezt akarnám, megvenném otthonra a bedobozolt festéket, és megcsinálnám magamnak - kb olyan szinten nehéz, hogy egy majom is meg tudná csinálni... Csakhogy nem találok megfelelő színt az előre legyártott hajfestékek között, ahogy a fodrásznál lévő színek között sem... Vagy túl vöröses, vagy túl sötét... Olyan fodrászra lenne szükségem, aki magától tudja, miből mennyit kell összekeverni, hogy a végeredmény tökéletes legyen. Nem érdekel, milyen színnel festi be, felőlem hupilila is lehet, ha a végeredmény egy normális, az eredeti hajszínemre 80%-ban hasonlító világosbarna!
2013. febr. 21. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Védem a fodrászokat - én is az vagyok. A színmintára szükség van. Az emberek 99%-a az alapján tudja eldönteni, melyik színre vágyik. Nekem van sok vendégem, aki teljesen rám bízza a festést, nekik nem dugom az orruk alá a színskálát, de ezt tudni kell róluk ugye...

A kérdés mindig az: milyen legyen? Te megmutatod, ill. elmondod, hogy a sajátoddal egyező, csak mondjuk kicsit világosabb, és igen, ezután a fodrász tudja, mit kever össze, hogy olyan legyen, amit akarsz.

Még valami: a fodrász nem feltétlenül azt festi a hajadra, amire rámutatsz, viszont az lesz a végeredmény. (na ezt kell tanulni, a majmok nem tudják megcsinálni).

2013. febr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De pont ez az, hogy nem olyan lesz... :) Kiválasztom a színt, kikeveri, és onnantól kezdve már nem érdekli, milyen lesz a végeredmény... Befestette amilyennel kértem, és mint aki jól végezte dolgát, meg se kérdezi, hogy jó lett-e, tetszik-e... Ha egy teljesen "ismeretlen, légből kapott" színről lenne szó, abszolút megérteném, de így, hogy már van egy kb. 5 centis lenövés, ne mondja, hogy nem tudja maga elé képzelni a színt, ami kellene nekem...
2013. febr. 24. 10:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben mást nem tudok tanácsolni, csak azt, hogy keress másik fodrászt. Sajnos ez a szakma is olyan, hogy egyre kevesebb tudással lehet valaki a művelője. Régen évekig tanulták, most meg már hallottam 9 hónapos tanfolyamról is...

Még valami: a természeteshez nagyon hasonlítót nem könnyű megtalálni, ráadásul lehet, hogy nem is a fodrász tehet róla, hanem éppen a festék maga, mert nem adja azt az eredményt, amit ígér. Vagy kopik, és vöröses lesz.

2013. febr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!