Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hennás hajfestők segítségét...

Hennás hajfestők segítségét kérném! Milyen bekeverési technikákat ajánlotok? A hajam festett hamvas szőke világos barnás lenövéssel, ami az eredeti színe, és narancsos ír vöröset tervezek hennázni minőségi henna és cassia por segítségével.

Figyelt kérdés
A kérdés az, hogy ha pl. 2 adag hennához 3 adag cassia port keverek, citromlével elkeverem, meg annyi kihűtött forralt vízzel, hogy tejföl sűrű legyen, az vajon jó lesz-e nekem. Illetve még az állni hagyás - ha nem tudom előző este kikeverni, csak nem sokkal felkenés előtt, akkor milyen technikákkal érhető el a legjobb hatás? Ha pl. meleg sütő ajtajába teszem egy órácskára felkenés előtt, az kihozza a festékanyagokat? Mik a tapasztalatok?

2013. febr. 21. 14:11
 1/4 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy festett hajra nem szabad hennázni, mert leég... De azért kérdezz meg valami szakembert is... Nekem van egy bevált receptem: 2 filter fekete teát, egy nagy evőkanál kávét (nem keverőset, hanem főzőset), egy evőkanál olivaolajat, egy evőkanál szárított gyömbért, kis cukrot, kamillát és kakukkfüvet felforralok egy kevés vízben, majd néhány csepp citromlevet és egy evőkanál mézet adok hozzá. Ezt a löttyöt leszűrve ráöntöm a hennaporra és addig keverem, míg... mint azt te is írtad, tejföl állagú lesz. Aztán minimum 5 órára a hajamon hagyom. Ilyenkor nejlonzacskót kötök a fejemre (eléggé mókás, szóval ne hívj vendégeket). Néha így is alszom és csak reggel mosom le. Remélem, hogy rosszul tudom ezt a hajfestőset..
2013. febr. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a receptet. Akkor nem is hagyod állni a pépet felkenés előtt? A festett hajnak utánakérdeztem, és csak annyi van, hogy várni kell 2-3 hónapot az utolsó festés után, ami nálam már megvolt, illetve hennázás után éghet le a haj, ha újra kemikáliával festeném, viszont ezt nem tervezem, mert váltanék végleg természetesre.
2013. febr. 21. 21:21
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja, és mégegy, hogy te milyen színt festesz milyenre? Gondolom, vörös lesz a végeredményed, de milyen az alapszíned?
2013. febr. 21. 21:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy túlvagy-e már a hennázáson, de szerintem a hamvas szőke festett rész élénk narancsos vörös lesz majd, és elüt majd az eredeti hajszínedtől a töveken. Én a helyedben először a természetes hajszínemmel egyező árnyalatra visszafesteném a hajam, és a 3 hónap várakozási idő letelte után használnék csak hennát, hogy ne látszódjon a különbség a hajtőnél.

De ha már megcsináltad, írj milyen lett. Én is hennázok, kíváncsi vagyok milyen eredménnyel jártál.

2013. ápr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!