Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sötétbarna, enyhén hullámos,...

Sötétbarna, enyhén hullámos, erős szálú haj vajon milyen gyorsan nő? Hány cm/ hó, év?

Figyelt kérdés

Akár személyes tapasztalatokra is kíváncsi vagyok. Sajnos én erre sosem figyeltem oda, de most aktuális lenne a kérdés. Az enyhén hullámos, az annyit jelent, hogy nem teljesen egyenes, ha víz éri, akkor kb. 5 centinként van egy enyhe hullám benne. Erős, egészséges, nem töredezett a haj.

Vannak esetleg módok a növekedés gyorsítására?

Köszönöm a válaszokat!



2013. febr. 25. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
A hajnövekedés genetikán múlik, nem azon hogy milyen a hajad. Gyorsítani nem lehet, pont ezért.
2013. febr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Átlagban a haj 1-1,5 cm-t nő havonta. Nem nagyon lehet gyorsítani, hajvitaminok esetleg segíthetnek. A külsőleg alkalmazható cuccok nem érnek semmit. Szinte mindent kipróbáltam, tapasztalatból mondom. Nekem viszonylag vastag szálú, dús, sötétbarna hajam van, erősen hullámos. Évekig méregettem havonta a hosszát. Átlagban 1,3 cm-t nő az enyém havonta. Voltak hónapok, mikor nőtt akár 2,5 cm-t, de olyan is, hogy szinte semennyit.
2013. febr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Ha genetika, akkor majd figyelem a szüleimet, nagyszüleimet is, köszi. :) Azért gondoltam, hogy számít, mert több szőke ismerősöm szenved a vékony szálú lassan növő hajával... Ill. a festett haj is mintha lassabban nőne...


egyébként 6 hónapja voltam fodrásznál, azóta kb. 10 centit nőtt, úgyhogy a 1.5 cm kb. nekem is a havi átlag lehet.


El szeretném adományozni, hogy rákos gyerekeknek parókát készíthessenek, de a párom ellene van a félcentis hajnak, úgyhogy növesztenem kell még egy kicsit, hogy ne legyek kopasz. :)

2013. febr. 26. 06:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem akarok kötekedőnek tűnni, de vigyázz ezzel az eladományozással. Milyen szervezetnek szeretnéd adni? Amerikában nagyon divatos ez, hogy így szeretnének az emberek segíteni, de közben nem is tudják, hogy nagyrészt nem a gyerekek kapják a parókákat. A Locks of Love az egyik legnagyobb ilyen szervezet, a youtube is tele van olyan videókkal, hogy a Locks of Love-nak levágják a hajukat. Közben a legtöbbön már alapból látszik, hogy a kukában fogja végezni a hajuk. Csak a jó hosszú, festetlen, dús, egészséges hajat használják fel parókakészítésre, amit NEM a rákos gyerekek kapnak, hanem alopéciások (akiknek kihullott a hajuk foltokban, vagy az egész, de ez nem halálos vagy túl veszélyes betegség), és nekik is jó pénzért adják, nem ingyen. Amit kapnak hajat, annak kis százalékából csinálnak parókákat, nagy részüket kidobják, mert használhatatlan számukra, a maradékot meg eladják póthajnak. A Pantene Beautiful Lengths állítólag jobb, de ők nem gyerekeknek, hanem állítólag rákos nőknek adják a parókákat (aztán ki tudja ebből is mennyi az igaz).
2013. febr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha tényleg olyan a hajad ahogy leírtad, simán 2-3 centiket tud nőni havonta ha elkezdesz vele komolyan foglalkozni.

Főképp ezért mondom ezt, mert téged nem fenyeget a töredezés és haj aljának kiszáradása/ritkulása mivel erős szálú a hajad, ezért nem kell 2-3 havonta vágni a végéből hogy egészséges maradjon.

Ajánlom a hoxa.hu hajnövesztős naplóit, sokat lehet tőlük tanulni!!

2013. febr. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti: szerencsére ez ismerősön keresztül megy. Írok privátot. Egyébként az sem baj, ha felnőtt kapja, de a gyerekeknek fontosabbnak tartom, hogy a személyiségük fejlődhessen, lehessenek magabiztosabbak :)

Kedves utolsó: köszönöm, utánanézek. :)

2013. febr. 27. 02:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!