Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért nem bírja a bőröm...

Miért nem bírja a bőröm (főleg nyaki tájékon) a borotválkozást még mindig?

Figyelt kérdés

Már körülbelül 4 éve borotválkozom, most már 2 naponta kell, viszont a bőröm még mindig érzékeny, kipirosodik, fáj is néha (főleg a nyakamon, miután ott is szőrösödök eléggé, az arcon oldalt nem pirosodik ki, állon sem). Utóbbi hónapban egy picit jobb lett, de azért még nem az igazi. Már megerősödött a szőrzet ("serceg" kb tavaly óta). Lehet azért van, mert folyamatosan erősödött, és bőröm meg nem bírta követni az erősödést? Akik már elmúltak kb 20 évesek, azoknak mikorra múlt el az arcbőr érzékenysége?


Mit tudnék tenni ellene? Milyen gyakran szoktátok cserélni a fejet (én akkor, amikor már fáj vele borotválkozni, kb. 3-4 hét talán)?



2013. márc. 7. 16:25
 1/8 A kérdező kommentje:
18/f
2013. márc. 7. 16:29
 2/8 anonim ***** válasza:
Borotvával, vagy a technikáddal nincs valami baj? Vagy esetleg az arcszesszel?( Persze, ha használsz olyat)
2013. márc. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én férjemnek a mai napig nem szokta meg a böre a borotvát(manuálist),érzékeny és kész,ezért csak akkor használ pl eldobhatót ha nagyon nincsen más.Neki egyedül a villanyborotva vált be:)próbáld ki szerintem.
2013. márc. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Használok arcszeszt természetesen. Habár most, hogy mondod, azóta jobb a helyzet, amióta Old Spice after shave-et használok (elõtte gillette after shave balzsamot használtam). A technikámmal? Nem jártam semilyen tanfolyamra (nem hiszem, hogy kéne), úgyhogy könnyen lehet. Hossztól függõen vagy elõször növésiránnyal megegyezõen borotválom le, majd visszafele (többször), vagy pedig egybõl szembe megyek a növekedés irányával (ha kb 1-2 napja borotváltam és rövid)
2013. márc. 7. 17:09
 5/8 A kérdező kommentje:
Villanyborotvát még nem próbáltam, konzervatív vagyok :D meg a manuális borotválkozásnak van egy "fílingje", amit --szerintem -- villanyborotva nem adhat vissza. Habár lehet, tévedek.
2013. márc. 7. 17:13
 6/8 A kérdező kommentje:
Ráadásul a borotvám se valami gagyi wilkinson, hanem gillette mach3. Azért sem akarok áttérni villanyra, mert (tudom, hülyén hangzik) egy kicsit a szívemhez nõtt :D
2013. márc. 7. 17:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahogy gondolod:)Persze a férjem se gagyit használt egyszerüen csak erös a szöre a böre meg gyenge:)Akkor viszont sajnos nem tudom mit tehetnél mert valószínüleg nálad is ez a helyzet...talán valami hidratáló krém borotválkozás után?Páromnál ez se vált be mondjuk mert ö kipattogot a krémtöl,de szerintem ezt is kipróbálhatod:)
2013. márc. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, lehet kipróbálom. Még annyit, hogy az arcom meg kiszárad, gondolom a szesztõl.
2013. márc. 7. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!