Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek a nagyon pattanásos...

Mit tegyek a nagyon pattanásos bőrrel? Hosszan tartó megoldást keresek!

Figyelt kérdés

Na szóval,nekem az a bajon, hogy nagyon pattanásos a bőröm..kb már egy éve járok kozmetikushoz havonta ( van amikor 2 havonta), de nem múlik el tőle, sőt szebb sem lesz..Mit tudok vele csinálni?

Kipróbálok szívesen bármilyen házi praktikát vagy krémet..vagy akármit! Csak múljon már el! Már 3 éve szenvedek ezzel. Ha tudtok valami jó krémet,akkor kérlek írjátok oda a nevét!

Valami hatékony és hosszan tartó megoldást keresek! 14/L



#pattanás #zsíros bőr #hosszan tartó megoldás
2013. márc. 9. 14:57
1 2
 1/11 anonim válasza:
Hát nekem mondjuk inkább mitesszereim vannak,de nekem is volt pár pattanásom régebben! Hát én elmentem bőrgyógyászhoz,és felírt nekem ilyen Zynerit nevű ecsetelős oldatot,és ezt elég sokáig használtam. Meg mellette elmentem egy mikrodermabráziós kezelésre,mert ennél bőrgyógyásznál kozmetikai kezelés is van.Hát mit is mondjak,8 hétig csináltam,2 tisztítással,és nagyon szép lett a bőröm! De nem volt sok időm mostanában,ezért elhanyagoltam ezt az egészet,szóval a pattanásaim nem,de pár mitesszer visszajött. Jelen pillanatban az afrikai fekete szappant használom,meg egy akneroxid nevezetű gélt.Ebből van 5 és 10%-os.Mindkettőt nemrég kezdtem el használni.De szerintem ezek legjobban a pattanásos bőrön,és nem a mitesszereken segítenek! De én inkább azt javaslom,menj el bőrgyógyászhoz,ha nagyon pattanásos vagy! Főleg ha ilyen piros,gyulladt csomók jönnek rád! Hidd el,megéri!Még az is lehet,hogy belső eredetű!Azt mondják,bőrünk tükrözi belső állapotunk!Hát ez nálam igaz is! Sok kitartást és sikert kívánok neked! Biztos megtalálod a megoldást! Csak keresni kell!
2013. márc. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is a bőrgyógyászt javaslom. Bár a korodból ítélve normális ebben a korban a pattanásos bőr, bár tudom, hogy ez nem vigasztal. Nekem az segített egyébként, hogy elkezdtem másként étkezni, hanyagolom a csokit, a tejet és a kelt tésztákat. Sok vizet iszom, sok gyümi és zöldség. Nekem ez az új étrend vitte le a pattanásaimat.
2013. márc. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mannaszappan-tól a teafaolajos szappan!!! Nekem nagyon bevált!!
2013. márc. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Lehet az lesz, hogy bőrgyógyászhoz megyek!De azt nem nagyon szeretném, szóval először megpróbálok étrendet változtatni....bár szerintetek annak van köze a pattanások kialakulásához, hogy több min egy éve nem eszek levest és főzeléket..csak húst?

2013. márc. 9. 21:13
 5/11 anonim válasza:
Itt van pár javaslat: [link]
2013. márc. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Sotret.
2013. jún. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is a Mannaszappanokat ajánlom. :) Főleg az Ében szappant, direkt zsíros és pattanásos bőrre készült, ráadásul csak természetes anyagokat tartalmaz. Rengeteg krémet próbáltam de a benne található vegyszerek csak még jobban tönkre vágták az arcom és a hatás is csak átmeneti volt. De ez a szappan nagyon hatásos és mindenki csak dicséri! Én is most fogom kipróbálni. :)


Link:

[link]

Olvasd el a hozzászólásokat!

(Ráadásul most pont akció van a mannás termékekre. :)


Sorstársad, szintén 14/L

2013. jún. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én csak 2 tippet tudok neked adni:

1. NE EGYÉL EGÉSZSÉGTELEN, GYORS KAJÁT

tényleg igaz, tudom úgy hangzik mintha egy újság cikket olvasnál de pl.: egy hét múlva szerintem látni fogod a változást. Van egy bnőm aki nagyon nagyon pattanásos ugyanezt javasoltam neki és egy hét múlva egy csomó ember mondta neki, hogy mit csinál az arcával, mert tiszta szép stbstb.

2. Tojásfehérje

Ez össze húzza a pórusokat tehát tökéletes arcradír után és ezáltal kisebbé teszi a pattanásokat. Már az első alkalom után látni fogod, hogy nem olyan olajos a bőröd és a miteszerekkel is csodát tesz. Akárhányszor használhatod. Amikor érzed, hogy az egész arcodon húzódik most le :) Remélem segítettem

16/L

2013. jún. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

hát attól függ milyen pattanásaid vannak

ha piros, nagy, gyulladt: benzoil-peroxidos krém pl akneroxid, aknefug. Ezek elpusztítják a baktériumokat és összehúzzák a pórusokat. Viszont száríthat és irritálhat, ezért hidratáló krém (olyan ami nem okoz pattikat, pl ez : [link] és nem szárító lemosó kell. Esetleg kiegészítheted az avon szalicilsavas tusfürdőjével, az arcra is jó, az összetevők alapján és én is azt használom.

mitesszerekre: 2 fajta mitesszer van, ezt sokan elfelejtik , mert vannak a szokásos fekete, pici pontok (amikre nincs sok gyógymód és nem is durva, elég a kozmetikus+jó arcápolás agyonreklámozott szarok, meg értelmetlen házi praktikák nálkül...), DE vannak fehér mitesszerek is, ezeket sokan félrekezelik...ha ilyeneid vannak, akkor ne szárítsd a bőröd és használj hetente 1x-2x egy AHA (glikol, tejsav) savas hámlasztót is, ez jó a hegek ellen is, meg nagyon szépen egységesíti a bőrtónust. Sajnos a benzol-peroxid és az AHA-BHA savak is fényérzékenyítenek, így NE napozz és lehetőleg ősszel kezd el, illetve min 30as napvédő is kellene.

Amit még javaslok: ezeket a mannaszappan meg egyéb hülye agyonszárító cuccokat kerüld, persze van, akinek beválik, de hosszú távon nem jó a bőrnek ez a szárítás...Az étkezésről: van, aki a húst okolja (sajnos néha "benne marad" egy kis hormon/gyógyszer/sok tartósító, stb), van aki a tejtermékeket (megjegyzem, ha gyulladt pattijaid vannak, érdemes elhagyni, ha nem gyulladtak, semmi értelme), van akik a tartósítószereket/feldolgozott/cukros/gyorséttermi kajákat okolják...nekem nem hatott ez a bőrproblémákra, de azért érdemes egészségesen élni:)) Egy allergiavizsgálat/vérvétel sem árt, ha tényleg durva a helyzet. Kozmetikus: keress egy jobb szakembert, tudom, baromi nehéz, még én se találtam, de nem adom fel. Fontos, hogy jó termékekkel dolgozzon, mert van, ami tök hatástalan (pl ilcsi), van, ami látszólag hat, aztán rosszabb lesz és baromi drága (pl gigi), aztán meg van amitől egyből rosszabb lesz (pl afrodita....)Persze ezek a példák saját tapasztalatok, neked ettől még bejöhet. Remélem tudtam segíteni:) 21/L

2013. júl. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. júl. 2. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!