Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A szilikonos sampontól zsíroso...

A szilikonos sampontól zsírosodhat jobban a hajam?

Figyelt kérdés

2013. márc. 10. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem is azoktól zsírosodik, sokáig nem is tudtam róla, azt hittem alapból zsíros típusú a hajam, de nem. Mióta áttértem szilikonmentesre elég heti 1szer hajat mosnom.
2013. márc. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én már használtam 2 évig szilikonmentes termékeket, csak utána visszatértem a szilikonoshoz. Igazából semmi különös oka nem volt, csak szeretek új termékeket kipróbálni és így jöttek vissza újra a szilikonos termékek. Most a szilikonos termékektől a 3. napon már hordhatatlan a hajam, viszont úgy rémlik, hogy régen 4-5 naponta kellett mosni, nem 3 és ezért merült bennem fel a kérdés. :/

De akkor jó tudni, hogy a szilikon a hibás. Gondolom a rárakódott szilikon elnehezíti a hajat és ezáltal gyorsabban zsírosodik, nem?

Következő hajmosástól akkor elkezdek újra szilikonmentes termékeket használni. Meg tudná valaki mondani, hogy mennyi idő az, amíg lekopik a szilikon a hajról? :)

2013. márc. 10. 17:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Jól gondolod, elnehezítheti a hajat. Elég egyszer szilikonmentes, de SLS-t vagy SLES-t tartalmazó (szinte mindegyikben van) samponnal megmosni, és leszedi róla. Amúgy attól, hogy a sampon szilikonmentes, még nem kell mellé szilikonmentes balzsamot meg egyéb ápolókat is használni, mert azokat úgyis csak nyaktól lefelé kell tenni, így nem befolyásolják a zsírosodást. Én szilikonmentes (és leginkább szulfátmentes) sampont használok, de a balzsamom, kifésülőspraym, hajvégápolóim mind szilikonosak. Ezekből a szilikonmentesek nem váltak be, nagyon el volt vékonyodva a hajam vége, mikor azokat használtam, jobban is tört.
2013. márc. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ment a zöld kéz mindkettőtöknek!
2013. márc. 11. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!