Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miteszer eltávolítása házilag?

Miteszer eltávolítása házilag?

Figyelt kérdés
Az orrom tele van miteszerrel, amik szerencsére nem fajulnak pattanássá, de eléggé kellemetlen. A miteszerek körül pedig piros. Nincs valami mód, hogy megszabaduljak tőlük? Nem akarom szurkálni stb, meg a gyakori arctisztítás sem jó, mert érzékeny az arcbőröm.

2013. márc. 11. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Kamillás gőzölés után ki kell nyomkodni, aztán pórusösszehúzó valamivel bekenni.
2013. márc. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

A rendszeres bőrtisztítás nagyon fontos, hiszen ennek hiánya okozza a mitesszereket. Használj vegyes vagy normál bőrre való arclemosót, ezek nem szárítják annyira, mint a zsíros bőrre valók. Drogériákban beszerezhetsz arctapaszt, de otthon is csinálhatsz magadnak. Ezekre lesz szükséged:

- 1 ek. étkezési zselatin

- 1 ek. uborkalé (tej is jó, de ez inkább vegyes bőrtípusra ajánlott, de ugyan úgy megteszi)

Keverd össze a zselatint és az uborkalét (vagy a tejet), tedd a mikróba 10 másodpercre, majd várd meg, míg kézmelegre hűl, hogy ne égessen meg. Ezután kend be vele a problémás területeket, és hagyd megszáradni. (Ha vékonyabb rétegben kened, kb. 15 perc alatt megszárad, de nyugodtan hagyhatod tovább is, hogy biztosan megszáradjon.

Ezután használhatsz élesztős pakolást, mert az összehúzza kitágult pórusokat. Ezt a kezelést 3 naponta használd, ne sűrűbben

2013. jún. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ja, még annyi, h a kezelés előtt gőzőlhetsz is, h felpuhuljon a bőröd. Meg a zselatinnal ne várj túl sokat, mert ha túlságosan kihűl nem tudod használni. Legyen annyira meleg, h ne égessen meg, de túl hideg se legyen. Remélem segítettem. :)
2013. jún. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most próbáltam ki először, egy próbát megér.


1 evőkanál tengeri só (közepesen durva szemcséjű)

½ evőkanál citromlé

1 evőkanál víz


ezzel a masszával kell 3 percig körkörösen nem túl erősen dörzsölni. Heti 2x kell megcsinálni. Nem tudom hanyadik alkalommal tűnnek el teljesen a mitesszerek, de egy próbát megér. Zselatinos módszer nekem nem ért semmit.

2017. ápr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!