Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi okozhatja ezt a foltos...

Mi okozhatja ezt a foltos hajhullást?

Figyelt kérdés

A probléma a következő: úgy 1-2 hónap alatt kb. 2x3 cm területen kihullott a hajam.


Bővebben: először azt vettem észre, hogy egy 1x1-es területen nincs hajam, de 1 hónap alatt kb. 2x3-asra nőtt a kopasz felület. Nézegettem a lehetséges okokat: pl. valamilyen gyulladás a szervezetben. (Főként fog, fül-orr-gége, bél, méh.) 1. kérdés: az egyik fogam rossz ugyan, de ha nem fáj (íny sem), akkor nincs gyulladásban, igaz?


További ok LEHET: megfázott a fejbőröm (bár kétlem, mert akkor sok foltban hullana, nem egyben).


2. kérdés: lehetséges-e idegeskedéstől, vagy hasonló problémától?


A harmadik, amit csak az utóbbi 3-4 napban vettem észre, azon a helyen elég gyakran enyhén viszket a fejbőröm.


Ja, elvileg nem teljesen kopasz, hanem közelről nézve látszanak kis hajszálak.


SEGÍTSÉG!!! ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!!!



2013. márc. 11. 21:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Juj, még valami... Régebben gyakran hordtam hullám csatot. Akkor ugyanitt éreztem ilyen viszketést... csakhogy az már nagyon régen volt... azóta csak nagyon ritkán hordok, hetente max. 2-3szor 2 órán keresztül (amikor lovagolni megyek, hogy ne lógjon a hajam a szemembe /ja, az utóbbi 2 hónapban összesen 4, vagy 5 lovaglás volt, szóval csak annyit volt hullám csat is a hajamban/).
2013. márc. 11. 21:23
 2/7 anonim ***** válasza:
a barátnőmnek is csomókban hullott, s kiderül, hogy pajzsmirigy problémái vannak.
2013. márc. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem menj orvoshoz vagy nőgyógyászhoz, vagy fodrászhoz vagy keress fel valami szakembert. Szerintem itt túl sok dolgot nem fogsz megtudni. De azért sok sikert! :)
2013. márc. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát basszus menj már el valami dokihoz! Ne hogy kihulljon az összes hajad!
2013. márc. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is keress fel egy orvost. Legrosszabb esetben lehet akár foltos alopecia is.
2013. márc. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Első válaszadó, köszönöm szépen, az egyik lehetőség nálam is a pajzsmirigy, mert nagyon nehezen hízom, még az egyik tanárnőm is szokta mondani, hogy menjek el emiatt egy vizsgálatra.


Többiek: köszönöm a válaszokat mindenkinek, de sok emberrel ellentétben nem azért kérdezek, hogy ne kelljen orvoshoz mennem. Mire itt írok, már a vérvétel eredményére várok, addig ugyanis sehová nem tudok elmenni.

Ergo: tapasztalatokat kérek főként.

2013. márc. 19. 06:52
 7/7 Tilda80 válasza:

Sziasztok! 14 éves korom óta kűzdök a foltos hajhullás ellen. Most vagyok 31 éves, szóval vannak tapasztalataim.

Ez idő alatt kiszedték a mandulámat, több gócos fogakat és bölcsesség fogat is. Ezek után mindig javulás volt és azt gondoltam ez lehet az OK. Hát nem. Voltam már mindenhol az országban. Ormos,Nice,Bőrgyógyászok, Nőgyógyászok, Fogorvosok,gasztro, hormon stb.. Semmi sem használt. Általában mindig csak úgy magától visszanőtt a haj és eltűntek a foltok.

De ez egy örök körforgás 17 éve, mert kihullik, nagy foltok, aztán visszanő.

Szegeden van egy alopecia aerata rendelő. Ennek nagyon örültem, hogy konkrétan csak ezzel foglalkoznak.

Ott legalább szemtől szembe megmondta a doki és nem varrt le rólam pénzt, hogy: Én még örüljek, hogy visszanő és fogadjam el, meg kell tanulnom együtt élni vele. Ez egy autoimmun betegség és nincs mit tenni. Persze vitaminok meg minden azért kell, de el kell fogadnom, hogy nekem ez jutott. És tényleg olyan könnyű is ezt kimondani és valóban el kell fogadni, de amikor belenézel a tükörbe egy hajmosás után és meglátod a kopasz fejbőröd, baromira nehéz mosolyogni, hogy igen ez vagyok én!

Egyébként Szegeden van rá kezelés, csak nekem nem ajánlotta a Doki, mert ha eddig visszanőtt ezután is mindig vissza fog így csak azokat kezelik, akiknek rosszabb a helyzet.

Találtam egy cikket a neten, most eszerint próbálok élni: [link]

persze még nem szereztem be a kagylóhúst, stb. de változtatok az étkezésemen és most már rendszeresen sportolok. Meglátjuk mi lesz! Nyár végén megírom :)


Remélem segítettem sorstársaim Nektek valamennyire a kis beszámolómmal!

2016. jún. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!