Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szőkített hajam festeném...

Szőkített hajam festeném szokásos hajfestékkel, de kicsit világosabbra mint ami a dobozon áll! A hatóidő csökkentésével kevésbé lesz sötét a végeredmény?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A következő lenne a problémám: Már egy ideje szőkére van festve a hajam, gesztenye barnából. Épp ezért folyton kicsit sárgás árnyalata lesz a hajamnak, így rendszerint egy hamvasabb árnyalattal át szoktam festeni... A terv ez volt most is, jó előre megvettem a szokott hajfestéket, de úgy döntöttem nem akarok annyival sötétebb hajat most. Lényegében csak a hamvasítás miatt lenne rá szükség. Ha esetleg nem várnám ki a hatóidőt, úgy kevésbé sötétítené a hajam? Nem kopna tőle hamarabb a színe? Nem igazán szeretnék most ezért megint festéket venni. Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. márc. 13. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:
A hatóidőt be kell tartani mindig! Attól sárgás a hajad, mert dobozos festéket használsz. Vegyél a fodrászcikkbe hajfestéket. Mivel eddig dobozosat használtál, valószínűleg a hajad már nagyon megsínylette.....de 2-3 alkalom után remélhetőleg olyan színű lesz, amilyenre vágysz. ( külön probléma, hogy vörösesbarnáról váltottál szőkére. A sok vörös pigmenttel holmi dobozos festékek nem bírnak) Vegyél kicsit hamvasabb szőkét Wellából, Igorából vagy Loreálból.
2013. márc. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előzőnek teljesen igaza van. A hatóidő végére éri el azt a végeredményt festék, amit ígér, előbb lemosva még nem fejeződött be a kémiai folyamat.

Azzal is egyet értek, hogy a lakossági festékek szinte soha nem képesek szép hamvas színt csinálni - láttam már jó párszor és javítottam is a félresikerült festéseket.


Az is egy megoldás, hogy először leszőkíti az ember a haját, és utána színező a hamvas árnyalatra.

2013. márc. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerencsére a hajamnak se baja, nagyon sok gondot fordítok rá, kúraszerűen kezelem ricinus olajjal, ha lehet nem vasalom, nem mosom túl gyakran, csak amennyire kell, nem szárítom meleg levegővel, nameg avon hajvégápoló(az egyik kedvenc hajápolóm)így nagyon szép, és nem is törik... Alapból a hajamnak csak a töve marad sárgás, ez zavar a legjobban... sajnos nemrég költöztünk ide, így nem tudom hol van a környéken kellékes és a beosztásom miatt valószinüleg nem mostanában fogom megtudni... Amúgy már átfestettem, Garnier világos szőkével... a dobozon mutatott eredménnyel volt bajom, nagyon sötétnek találtam, de betartott hatóidővel sem sötétített sokat, hanem nagyon szép hamvas-arany szerű árnyalata lett... nagyon tetszik :D
2013. márc. 19. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!