Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Aki ért az arcbőrhöz, válaszol...

Aki ért az arcbőrhöz, válaszolna néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés

25 éves férfi vagyok, viszonylag érzékeny arcbőrrel. Nagy ritkán van egy-egy pattanásom, de az hamar elmúlik, meg ritka, szóval nem is ez a lényeg.

Ami zavar, hogy konkrétan az arcon, tehát a szemek alatti részen olyan, hogy nagyon sőrőn ilyen apró lyukak "kráterek" vannak, amik ugyan csak közelről láthatók, de engem mégis zavar.

Gondolom ez a zsíros bőr miatt van.


A kérdés arra irányul, hogy mit kezdjek, hogy szép sima bőröm legyen?


A következőket találtam itthon:


Avon ClearSkin,

ami rá van írva: Fertőtlenít, gyulladást csökkent, helyre állítja a ph értéket, alkohol tartalmú, tisztít, pórus összehúzó hatású


Nivea for Men arclemosó zselé: szappan- és alkoholmentes, zsírtól tisztít, bőrirritációkat megakadályozza.


SebaMed szappan pH 5.5: Erről azt olvastam, hogy nagyon jó, de többet nem találtam


Sima szappan



Én ezekhez nem értek, azért kérek itt segítséget.


Melyiket használjam a pórusokra, illetve csak úgy általánosan, hogy rendben legyen az arcom?


Szeretném, ha eltűnnének azek a pórusok.


2013. márc. 16. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Fürdés zuhanyzás előtt kamillás vízzel gőzölj (kb.10-15 percig) aztán teríts törölközőt az arcodra, kb. 5 percig ne emeld el onnan. Aztán menj fürödj/zuhanyozz.

Nivea for Men arclemosó zselé--> ezt minden nap használhatod..Reggel, mikor mosod az arcod valami arcmosóval, akkor hidegvízzel öblítsd le. Ez összehúzza valamennyire a pórusokat.

Avon ClearSkin --> ezt pedig 2-3 naponta fürdés után használd

2013. márc. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi:)
2013. márc. 16. 17:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezeket felejtsd el, nem jók! A kamillás gőzölés szerintem is jó, de mindenképp keress fel egy jó kozmetikust aki kinyomkodja őket! Mivel neked ugye nem pattanásaid, hanem tág pórusaid vannak ez ellen nem sok mindent tudsz tenni. Krémekkel, arclemosókkal nem fog SOHA elmúlni! Nekem is pont ilyen a bőröm annyi, hogy nekem van 1-2 pattanásom mivel 15 vagyok és ez hormonális. Tehát tegnap voltam kozmetikusnál, és nagyon jó tanácsokat adott. Gigi termékekkel dolgozik (ami már alapjába véve nagyon jó) Nem tudom hallottál e már a gyümölcssavas hámlasztásról?! Ez olyan, hogy lehámlasztja a rétegeket(nem tudom pontosan mennyit) és utána makulátlan bőrt eredményez. 4-6 hétig tart egy ilyen kezelés, nem brutális te csak annyit fogsz észrevenni, hogy kicsit hámlik majd az arcod. Ismerősöm megcsináltatta még régebben, mivel nagyon sok hegei illetve foltja voltak, és ha hiszed ha nem teljesen sima lett az arca, a tág pórusai eltüntek és gyönyörű, sima arca lett :) Én is megszeretném csináltatni csak az a baj, hogy ezt ősszel és kora tavasszal lehet a napsugarak miatt.. :( De amit én régebben használtam és beválltak, az a Svédcsepp, Dermofil paszta és a Sudocrem (bár ezt most is használom a sebekre) :) remélem tudtam segíteni :D
2013. márc. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Most az lesz h a Sebamed szappant használom reggelente arcmosónak, este meg az avon clearskint, mert az elvileg pórus összehúzó hatású is. Aztán majd meglátjuk mi lesz.
2013. márc. 18. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!