Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Házi praktikák bőr és hajápolá...

Ludmii kérdése:

Házi praktikák bőr és hajápolásra?

Figyelt kérdés

2013. márc. 16. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Hajápolásra: szoktam tojássampont készíteni, ezzel kicsit "méregtelenítem" a hajam, nem gyötröm annyit. Egy egy tojás, almaecet és pár csepp citromolaj. Kedvelem nagyon, csak picit macera, ezért nem csinálom rendszeresen.

A hajvégeimre olajat szoktam kenni, ami épp van itthon. Vettem majd egy éve kókuszolajat, most azt kenem rá, mert sokáig elég, de régen olíva olajat vagy szőlőmagolajat használtam, azok is jók voltak :) nekem száraz a hajam, ezért ezek jók rá nagyon. Mosás előtt a picit felmelegített olajat felkenem a végekre, rajta hagyom 30-60 percet és simán megmosom.


Bőrápolásra: készítettem egy saját pakolást, ez nekem nagyon bevált az amúgy általában száraz, de T vonalban zsíros, pattanásos bőrömre. Kakaóvaj, orvosi szén és méz van benne egyelőre, csak a vizes és zsíros komponens külön válik, ezért majd kell vennem hozzá emulgeátort, meg teszek bele E-vitamint is majd. De nagyon jó, mert egyszer kell elkészíteni, belerakod egy gyógyszertári tégelybe és kész. Ott van, amikor csak kell.

2013. márc. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én minden hajmosás előtt bekenem a hajam olivaolajjal, így kevésbé töredezik :)
2013. márc. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. márc. 16. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!