Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Egy rendszeresen gyantázott...

Millenium Falcon kérdése:

Egy rendszeresen gyantázott szőrzet ritkul?

Figyelt kérdés
Egésszen pontosan seggszőrzetre gondolok. tehát nem valami erős szőrzet. és normális esetben szerintem nem kene lennie. :D

2013. márc. 19. 13:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
hát a lábamon kiritkult a szőr, de ott még nem volt erőm kipróbálni, de szerintem nem lehetetlen,inkább borotváld le
2013. márc. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ritkulni ritkul, de hát minden tiszteletem a tied, hogy bírod:D
2013. márc. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A titok az, hogy erős tudatbefolyásoló szerek hatása alatt kell lenned... És még rögösz is (talán) :DD. A borotválás hülyeség... mert attól megerösödik..
2013. márc. 19. 13:36
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem erősödik meg a borotválástól, ezt már tudományosan alátámaszották hogy ebben nincs semmi realitás. Tény hogy gyorsabban nő vissza, de nem, nem erősödik meg.
2013. márc. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Egyszer mar csinaltam.. nem olyan jo.. a gyantas sokkal tovabb hat.. ritkit es ha jol csinaljak akkor nem lesz borosta.. ami borzaszto ott.. :DD
2013. márc. 19. 14:00
 6/16 anonim ***** válasza:
Istenem annyira szeretem, amikor azzal dobálóznak hogy "tudományosan" bebizonyították, hogy nem erősödik meg a szőr. Azért majd nézz meg 1-2 embert, aki 5-10 éve borotválja a lábát, fekete vastag szőr nő rajta. És nem azért mert olyan szögben nő ki, hogy sötétebbnek tűnik. Ha 2-3 hónapig nem borotválja le és visszanő a végleges hosszúságára, akkor is látszik hogy NAGYON sötét és vastag.
2013. márc. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én vagyok aki a tudományos dologgal jött.

Ennyi erőből elég lenne párszor leborotválnia a fejét mindnekinek kopaszra a dús erős frizuráért, nem? Érzed remélem te is, hogy ez így sántít.

Nincs iylen, hogy borotválod a szőrt és majd erősebb nő vissza, a szőr miylenségét a genetika határozza meg, azon te ha meggebedsz sem tudsz változtatni maximum végleges szőrtelenítés meg persze ami gyökerestül tépi ki a szőrt az gyengíti és ritkítja. De a borotva sem erősíti.

Nem a szögtől látod erősebbnek ami visszanő hanem egyrészt azért, mert a tetejét vágja le az éles penge, így a szőr ami visszanő nem tompa, a teteje élesen van levágva. Ha egy hajat pl 5 évig növeszt valaki vágatás nélkül a vége elkopik és megritkul, de ha rendszeresen van vágva dúsnak és tömöttnek hat mert nincs elvékonyodva a vége. Ugyanígy ha a szőrt gyantázod nem a levágott tetejű nő vissza hanem az aminek a vége tompa és folyamatosan kivékonyodó. Borotválásnál pont ellenkezőleg. A másik dolog hogy az ember pubertáskorban kezd szőrösödni, illetve szőrteleníteni, 13 éves korban már szőrtelenítenek a lányok ha nem előbb. De akkorra még nem alakult ki a végleges erősségű szőr így azt hiheti az ember a szőrtelenítés erősítette, pedig valójában csak a genetikailag kódolt szőrállománya alakult ki ami nem feltétlen 2 hónap. Illetve bizonyos hormonok alakítják még a szőr mennyiségét, tehát ez ettől függ és nem attól hogy te hogyan borotválod - kivéve a kitépős módszerek amik nyilván genetikától függetlenül ritkítják.

Remélem kielégítő lett a válaszom.

2013. márc. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Elárulom, ha egy embernek egész gyerekkorába mindig tüsi haja van akkor sűrűbb lesz. Ha valaki alapvetően hajlamos a hajhullásra, vagy a génjeiben van, hogy nem tud sűrűbb lenni, csak akkor nem lesz az.
2013. márc. 19. 18:00
 9/16 A kérdező kommentje:
Ja és elárulom, hogy orvosok mondják a lányoknak, hogy amíg lehet ne borotválják a lábukat, mert hamarabb MEGERŐSÖDNEK A SZÁLLAK és az elég szarul nézz ki ha 14évesen úgy néz ki mint egy yeti... De könyörgöm, ne itt bizonyítgasd az igazad, hanem menyél el egy bőrgyógyászhoz vagy a háziorvosodhoz és ő majd megmondja a frankót.
2013. márc. 19. 18:06
 10/16 anonim ***** válasza:
43%

'megerősödnek a szállak' hova szállnak?:D aki ezt így írja inkább ne bizonygasson semmit.

Mindenkinek a szíve joga hogy hogyan szőrtelenít. Valóban jobb a gyantázás szerintem is, én is azt preferálom, mert az ritkítja a szőrt ez igaz, de attól még hülyeségeket ne beszéljünk kérem, hogy a borotválás meg erősíti. Akinek kiskorában mindig rövid haja volt és nagyobb korában szép dús neki, az azért van, mert neki bizony genetikailag szép dús haj adatott.

2013. márc. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!