Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nekem olyan bőröm van hogy,...

Nekem olyan bőröm van hogy, reggel megmosom és utána száraz! Szoktam az arcomra tenni babakrémet, de anyu mondta ne használjak mert akkor egyre többet kell majd, és egy idő után rossz lesz vagyis még szárazabb. Most nem tudom hogy mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
2013. márc. 29. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Hidratálót kell használni. Babakrém alatt nem tudom mit értesz, de ha hidratál, nem zsíros krém akkor az is jó lehet ugyanúgy. Anyukád meg hülyeséget mondott. Fontos a mindennapos hidratálás, ettől pont hogy nem lesz szárazabb a bőröd, hanem egyre szebb lesz és egyre kevesebb kencézésre lesz szüksége.
2013. márc. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Anyukád nemmondott hülyeséet. A krémekben glicerin van, ami gyakori használat esetén kiszárítja a bőröd (mivel vízelvonó hatása van, egyre mélyebben szárítja ki a bőrt, ezért látszanak idősebbnek a folyékony alapozót használó nők smink nélkül) plusz ezen kívül egyéb "cukiságok" is lehetnek benne. (Persze ez napi 1-2 használatnál valószínűleg nem vészes)

Nekem is hasonló problémám van, én természetes olajokkal kezelem (kókuszolaj, olívaolaj, jojoba, mandula, szőlőmag olaj) Használt még nekem a méz is, ráadásul a miteszereimet is gyönyörűen eltüntette! :) (jó ragadós, darabos-cukros mézzel radírozd be hozzá az arcod, majd 5 perc után mosd le. Pihe-puha a bőröm tőle és tényleg használ a miteszerek ellen!

2013. márc. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mivel mosod meg? Remélem nem szappannal... Vegyél egy jó krémes arclemosót, utána meg használj arcra való hidratálókrémet. Ezután tuti nem lesz száraz.
2013. márc. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ne szppannal mosd, sőt vizet se használj ha attól utána húzódik. Haználj arcetehet és tonikot vagy csak tonikot. Szigorúan alkohol menteset. Utána kend be hidratálóval. A vizhiánytól száraz a baba krém (nem tudom milyen fjta) de az tuti hogy zsiros és az nem jó, főleg ha tini vagy. Atttól nem lesz egyre szárazabb a bőröd ha a börpipusodnak és abproblémára megfelelő terméket használsz. (Kozmetikus vagyok)
2013. márc. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
száraz bőrre baba krém ez van ráirva..hidratáló krémből melyiket mond valaki legalább egyet?:S Amúgy nem pattanásos az arcom meg nem is miteszeres de azért köszönöm a tanácsokat :) Mindennap mosom Clean & Clear arclemosó,maszk ezzel!
2013. márc. 30. 08:36
 6/6 anonim ***** válasza:

A Clean&Clear termékek eléggé szárítanak, még a zsíros bőrömre se használom őket. Szerintem mindenképp cseréld le valami másra.

[link]

Ez nem szárít annyira, krémes arclemosó, ilyenem van.

Reggel szerintem arctejet használj csak tisztításra, este mosd csak le vízzel.

Én ebből a krémből a zöldet használom:

[link]

Az normál- és kombinált bőrre van, ez a legjobb krém, amit eddig próbáltam. Persze neked más a bőröd, de esetleg kipróbálhatnád a rózsaszínt, az száraz bőrre van. Szokott akciós lenni a Rossmannban vagy a dm-ben, úgy nem drága, 1300-1500 Ft körül van.

2013. márc. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!