Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajápolással, hajolajakkal...

Hajápolással, hajolajakkal kapcsolatban szeretnék részletes, SZAKÉRTŐ választ kapni?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, hogy pl. a ricinusolajtól könyebben nő a haj. Ebben őszintén szólva kételkedem, annak ellenére, hogy sokan esküsznek rá.


Biológiai, kémiai tényezőkre lennék kíváncsi, melyek ezt igazolják vagy cáfolják.


Másrészt: a töredezett hajvégekre valóban jó a kókuszolaj, olyan szempontból, hogy nem csak tapasztja őket, hanem a hajszálakba behatolva regenerálja őket? Ha igen, esetleg meg tudná valaki mondani, hol kaphatok valódi kókuszolajat?


Harmadrészt: melyek azok a samponok/balzsamok, amelyek nem tartalmaznak szilikont? A schwartzkopf schaumának esetleg van ilyen terméke? (általában a schauma termékeket kedvelem)



2013. márc. 30. 15:43
 1/4 anonim válasza:

A kókuszolaj sok mindenre jó, amit bármelyik bioboltban meg tudsz vásárolni.

A haj szerkezetének felépítésében a keratinos szer segít a legjobban.

A hajszál növekedését segíti a masszázs, hideg-meleg vizes kezelés és a vitaminok.

A gyógynövényeknek pedig csodálatos az ereje.

Minden csak kúraszerűen ér valamit. Néhány használattól nem lehet csodát várni.

2013. márc. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy készült volna bármiféle tudományos kutatás és kísérlet a ricinusolaj hajnövekedésre gyakorolt hatásáról...:)

Ha nagyon sokan azt tapasztalják, hogy gyorsabban nő a hajuk, az miért nem elég? Vannak dolgok, amiket sosem vizsgáltak meg tudományosan, de attól még működnek. Valószínű, hogy a ricinusolaj tartalmaz olyan hatóanyagot, ami serkenti a hajhagymákat a növekedésben, más magyarázat ot én nem tudok elképzelni. A masszírozással keletkező vérbőség azért nem jöhet szóba, mert sima felkenéssel is ugyanazt az eredményt el tudják érni, dörzsölés nélkül.

Szilikonmentes samponok: pl. Balea, Alverde, Alterra, Faith in nature, Syoss. És nézd, most találtam egy linket, ahol találsz még érdekes olvasnivalót a szilikonról és a samponokról:

[link]

2013. ápr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Ha nagyon sokan azt tapasztalják, hogy gyorsabban nő a hajuk, az miért nem elég? Vannak dolgok, amiket sosem vizsgáltak meg tudományosan, de attól még működnek. Valószínű, hogy a ricinusolaj tartalmaz olyan hatóanyagot, ami serkenti a hajhagymákat a növekedésben, más magyarázat ot én nem tudok elképzelni."


Azért nem elég, mert mellette rengetegen tapasztalták, hogy NEM hat. Kíváncsi lennék az igazságra, tudományosan - mert én csak annak szoktam hinni. Láttam nem egy blogot, ahol a ricinus szempilla-növesztő hatásait próbálták reprezentálni, de az előtte-utána kép gyakorlatilag tökéletesen egyforma volt...bár a blogoló szentül hitte, hogy nőtt.


Szilikonmentes samponból egyébként a syoss termékeket próbáltam már, de iszonyatosak. Olvastam róla, hogy hosszabb használat után érdemes eredményre számítani, de nálam fél év után is 2 nap alatt zsírosodó, nehéz haj volt a végeredmény.

2013. ápr. 7. 12:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Tudomanyosan nem vizsgálták, de sok sampon összetevőjeben megtalálható. Mennyibe tart letesztelni?? Par szaz ft. Minden haj mas, nem leher kijenteni h mindenkinek hasznal, egyeseknel lehet vitaminhiany miatt nem nol, fontos a belso tapanyag ellatas! Az olajok jot tesznek a hajnak, lasd indiai nok. Nem csupan genetika! Ha atternek a mű dolgokra az o hajuk is megsinyli. Ha nagy tudomanyos vagy nezd a samponok osszetevoit! Keress ra h mik valojaban! Igy tudhatod van e benne szilikon!
2013. ápr. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!