Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Egészségtelen a hosszú haj?...

Valaki : kérdése:

Egészségtelen a hosszú haj? Mikoronként kell mosni?

Figyelt kérdés

Anya kitalálta,hogy ha hosszú a hajam,az egyenlő a hullással, és mivel most,16 évesen hátközépig ér,és elég vékonyszálú,majd pár év múlva nagyon kevés lesz blablabla.

Ja, és a másik,hogy szerinte egy héten egyszer kell mosni,mert ez tuti biztos.. Én meg heti 2x mostom vasárnap meg szerdán.

Tény,hogy az utóbbi pár hajmosáskor több hullott,mint szokott,de gondolom azért,mert tavasz van.

És azt sem értem,hogyha az én kis hátközépig érő hajam "olyan nehéz" hogy hullani fog,akkor a régi asszonyok,akiknek egész életünkben 2m-es hajuk volt, azokkal mi van?

Most akkor igaza van anyának?



2013. márc. 31. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
annyi a hátránya hogy több vitaminra van szüksége a hajadnak,de ezt házi pakolásokkal megtudod oldani,és van amitől erősödni is fog a hajad
2013. márc. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%

Nem bántásból, de anyukád elég maradi lehet (mint az enyém egyébként). Nem fog attól hullani a hajad, hogy hosszú. Az enyém nagyon dús, vastagszálú, jóval fenék alá ér, szóval gondolom sokkal nehezebb, mégsem hullik. A hajszálak nagyon erősek, a hajhagymák is elég sok húzást kibírnak, a hajszál meg elenyésző súlyú, nem fog kihullani.

A mosástól szintén nem. Én régebben 2 naponta mostam hajat, soha nem volt semmi baja. Most inkább 3-4 naponta mosom, tehát heti 2x, és így sem hullik meg ilyenek. Anyukámnak is ez a mániája, hogy heti egyszer kell a hosszú hajat mosni. Az kicsit sem zavarja, hogy attól, hogy hosszú, még ugyanúgy gyorsan bezsírosodik, mint a rövid. Nekem meg ha zsíros, akkor viszket a fejbőröm, és képes vagyok nagyon kikaparni. Nem hiszem, hogy az egészségesebb, mint gyakrabban mosni.

Azért régen sem volt 2 méteres haja a nőknek. :D De az igaz, hogy sokaknak volt legalább csípőig érő, nem volt ritka a térdig érő, és dús volt nekik.

Annyit megtehetsz, hogy szedsz hajvitamint, ez erősíti a hajat, talán kevésbé is hullik tőle. Nem kell feltétlen a drágákat megvenni, van a dm-nek saját márkása is, az 999 Ft 2 hónapi adag. Én évek óta szedem, szerintem jó. A körmöknek is jót tesz.

Ezen kívül használj olyan sampont, ami nem zsíros hajra van, inkább normálra, azok nem szárítják ki úgy a hajad, nem károsítják annyira általában.

2013. márc. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A hajhullásnak semmi köze a hajhosszhoz, a haj nem olyan nehéz hogy emiatt kihulljon. Pl egy hajhagyma akár 3 kilót is elbír a vizsgálatok szerint, egy hajszál pedig nincs egy kiló sem ugyebár. A hajhullásnak több oka lehet, betegség, gyulladás, fejbőr gondok, vitaminhiány, rossz minőségű hajápolók használata... stb.

Az hogy hányszor mosod nem számít különösebben, akkor kell mosni amikor érzed hogy szükséges.

2013. márc. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló ezt kifejtenéd bővebben? Nem értem miért lenne több vitaminra szüksége.
2013. márc. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
1-es vagyok,nem okoskodásnak szántam,a fodrászom mondta hogy a hosszú hajnál fontos hogy több vitaminhoz jusson a haj,azt nem igazán magyarázta meg hogy miért is,de úgy vagyok vele hogy ő a fodrász,szóval csak jól tudja
2013. márc. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

Ha megfelelően ápolod, kívül-belül egyaránt, akkor a hosszú haj sem egészségtelen. Tényleg az a fontos, hogy belülről is ápold, gondolok itt az egészséges, változatos étkezésre, sok zöldségre, gyümölcsre, napi 2 liter vízre minimum stb., illetve a külső ápolásra, ezt gondolom nem kell részletezni. Fontos, hogy a hajadnak megfelelő, jó minőségű sampont használj és rendszeresen vágass egy kicsit a végéből. Ha még biztosabbra akarsz menni, kúraszerűen szedhetsz szépség/hajvitamint is. A Dm márkás, das gesunde plus hajvitamint én is tiszta szívből ajánlom. Kb. ugyanazokat a vitaminokat tartalmazza, mint a sokkal drágább társai (biovanne, revalid, hair clinic), viszont nem olyan drága. Nekem tényleg bevált, erősebb, strapabíróbb, egészségesebb lett tőle a hajam, mindemellett a bőrömre és a körmömre is jó hatással volt.


A hajmosásról pedig annyit, hogy a heti 2 hajmosás sem sok, ha erre van szüksége a hajadnak, akkor mosd heti 2x. Régebben nekem is mindig azt mondta anyukám, hogy hetente 1x mossak hajat, mert az az egészséges, de könyörgöm, ha mondjuk a 4. nap már zsíros és rosszul érzem magam miatta, akkor nem fogok még 3-4 napot várni a hajmosással, hanem megmosom akkor. Viszont engem elbizonytalanított annyira anyukám, hogy megkérdeztem a fodrászomat erről, és azt mondta, hogy a heti 2 hajmosás ideális, főleg, ha a hajam ezt igényli.

Azóta mondjuk változott a hajmosási szokásom. Régebben én is vasárnap és szerdán mostam hajat, a vasárnaphoz ragaszkodtam, valahogy ez olyan szépségrituálés nap volt számomra, amikor kicsit magammal foglalkoztam. Mára ez kicsit felborult, mert nincs szükségem heti 2 hajmosásra, de az kevés lenne, így változó, hogy melyik nap mosok hajat. Általában 4-5 naponta szoktam. :)

2013. márc. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem nincs hosszú hajam, de a hajmosásos dolog hülyeség, hogy heti egyszer, mivel az nagyon nem jó, ha a zsír eltompítja a hajhagymákat, na így lesz egészségtelen a hajad, na meg amúgy is kellemetlen érzés ha 3 napig tiszta zsír az ember haja. És még annyit, hogy vannak olyan hajápolási termékek mint pl. samponok, amikre rá van írva, hogy gyakori hajmosásra, vagy valami ilyesmi...
2013. márc. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A rövidebb is ugyanúgy hullik, csak kevesebbnek tűnik. :D

Amúgy van, akinek bírja, van, akinek nem. Tény, hogy nem tesz jót a hajnak, ha elöl-hátul egyhosszú évekig, mert nem szellőzik jól, súlya is van, de azért nem ettől leszel kopasz.

A heti hajmosás meg nagyon jó... annak, aki vidéken él és nem igényli gyakrabban a haja. Eleve manapság mindenki fésülgeti, formázza, szárítja, vasalja a haját, ráken csomó kencét, zsírosodik. Úgy hagyni igénytelen és kényelmetlen is. Másrészt az urbanizáció miatt szmogos a levegő, orvosok is heti két mosást javasolnak, az nem is károsítja jelentősen a hajat és a bőrt, másrészt pedig akarja a fene, hogy az a sok mocsok a fején legyen, aztán a párnáján, stb.

2013. ápr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!