Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fodrász szalont akarok nyitni!...

Fodrász szalont akarok nyitni! Arra vagyok kíváncsi, hogy kell-e valamilyen engedély és ha igen milyen és mennyibe kerül? Tudom már sokan feltették már ezt, de változó válaszokat láttam! Olyanok válaszoljanak akik biztosra tudják!

Figyelt kérdés
(pályázaton keresztül szeretném, láttam olyan választ is, hogy szinte semmilyen engedély nem szükséges hozzá)

2013. ápr. 1. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Dehogynem.egy rakat engedély kell.Keress rá te,mik is kellenek.A fogyasztóvédelem,a földhivatal,az ÁNTSZ.Elég sokba kerülnek az illetékek.De jobb,ha a polgálmesteri hivatalban érdeklődsz,ott mindent elmondanak.
2013. ápr. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az illetékes ÁNTSZ-t hívd fel, ott elmondják, milyen feltételeknek kell megfeleljen az üzleted. Nem mindegy, hogy egyszemélyes lesz az üzlet, vagy több alkalmazott is fog ott dolgozni - utóbbi esetben több mindenre lesz szükség. Amit tudok, hogy pénzbe kerül: a veszélyes anyagok használatáért kb. 8 e Ft-ot kell fizetni (ide tartoznak a tisztítószerek), aztán vagy 20-30 e Ft-ba kerül a vízminta vételezés - ezt laborban be kell vizsgáltatni.

Nekem azt mondták, mivel a fodrászat szolgáltatás, nem kell hozzá működési engedély, az csak akkor kell, ha keresk. tevékenységet is folytatsz, ez esetben megint több minden plusz kell.

Nem sokat segítettem, de ennyit tudok.

2013. ápr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!