Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Gyógyszertárban vettem 6%-os...

Gyógyszertárban vettem 6%-os hidrogén peroxidot. Barna flakonban kaptam, látszólag színtelen és szagtalan folyadék, tehát nem az általam megszokott oxikrém, amit használok. Használhatom ezt hajfestéshez?

Figyelt kérdés
Eddig mindig fodrászkellékesnél vettem a hozzávalót, amit a fodrászom javasolt, és ő festette a hajamat mindig. Költözés miatt viszont most ez nem megvalósítható. Ő azt mondta, hogy elvileg jó, de ő még sosem használta így. Ti mit gondoltok erről?

2013. ápr. 7. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani hogy elvileg jó kell hogy legyen...
2013. ápr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És mennyire lehet káros? Igazából ez itt a leglényegesebb kérdés....Egy évbe telt, mire rendbe jött a hajam, nem szeretném tönkretenni :(
2013. ápr. 7. 14:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
a 6%os oxinak annyi hatása van hogy kiszárítja de leszívni nemfog semmit a hajadból... fölösleges. azt bajuszra szokták kézszőrre lábszőrre meg ilyen vékonyka kis pihe szőrökre egy festett hajból szinte semmit nem szív le... tapasztalat :) én inkább megveszem a 12%-osat roncsolja de legalább nem fölöslegesen
2013. ápr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem nem szőkítéshez kell a 6%-os, hanem mert ezt szokta belekeverni a festékembe a fodrászom, hogy elérjük a kívánt árnyalatot :) egyébként másik 2 színnel keverjük: szőke+vörös, így ebből a 3 összetevőből lesz vörösesszőke, amit imádok :)
2013. ápr. 7. 14:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Jaaa hát ahhoz első osztályú :) Valamit félreértettem akkor :) amúgy annyi a patikás oxival hogy nincs krémesítve szóval a festék folyósabb lesz mint általában.. lehet hogy még előny is én például ha festem a hajam egy pici vizet mindig belekeverek a festékbe ezáltal jobban folyik és könnyű eloszlatni mert nem egyszer volt már hogy összeragadt tincsekbe a hajam és mosás után vettem észre hogy valahol nem is került rá.
2013. ápr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
és megkérdezhetem hogy mi a véleményed a fodrász festékekről? szép fényes hajszínt kölcsönöz? Mert eddig saját hajamon nem használtam csak palette meg ilyeneket. Jobban megéri? És körülbelül mennyibe kerül?
2013. ápr. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze :) Én elgon festéket használok, és teljesen bevált. Én már nem bízom a bolti festékekben, mert nagyon elrontottam vele a hajamat, bár nem sokat festettem, de mégis 4 színű volt a hajam, mikor elkezdtük a fodrásszal rendbehozni, és borzasztóan el volt töredezve, a fejem tetején konkrétan kb. 6cm-re kellett visszavágni az amúgy vállig érő hajamat...1 évbe telt kb. mire az egész rendbejött és egy színű lett, mert nagyon beleégett a hajamba a bolti festék. Emiatt így inkább költözés után is tartom magam a jól megszokott festékemhez, még ha körülményesebb is a beszerzése az alapanyagoknak, szóval komoly lecke volt az elmúlt időszak.
2013. ápr. 7. 15:41
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja és kb. egy ezres a festék, 125ml egy tubus, és nekem kb. 2-3 alkalomra elég. Igaz, én 2-ből keverem.
2013. ápr. 7. 15:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Értem hát köszi :) én is váltok szerintem ilyen festékre mert az ilyen bolti tényleg 100 színűre festi :) most is befestettem bársony barnára és ahova picit több került ott már majdhogynem fekete a hajam valahol szőkés valahol meg vörös...
2013. ápr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!