Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanások ellen mi az, ami a...

Pattanások ellen mi az, ami a leggyorsabban hat?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok,és nagyon pattanásos.Utálom őket.Sok kémet kibróbáltam már,de maximum enyhébb lett a poblémám,el nem múlt.Kérlek,segítsetek!
2013. ápr. 7. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyásznál voltál már? Ő tudna ajánlani rá gyógyszert.
2013. ápr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen,jártam má,felírt krémet,de az nem használt igazán.Valami házi praktikáa lennék kiváncsi,bármit kibróbálok!
2013. ápr. 7. 17:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Értem.

Tudom ajánlani a kamillavirágos gőzölést, ez leviszi a gyulladást és ha paradicsommal dörzsölöd át, akkor az pedig segít leszárítani. Fogkrémet is ajánlják pattikra.

Nekem a bolti kencék közül pedig a Dermofil paszta és az Aknesol vált be.

2013. ápr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

13 vagyok ugyan ez van/volt velem is csak mostmár valamivel szebb az arcom mert nincs pattanásom csak miteszerem.

Most élesztőt eszem, minden nap egy kis kanállal, kb. mogyorónyit.

Tessék lemondani a szotyiról és hasonlókról és a csokiról. (elvileg abban is van valami amitől kipattoghatsz) Persze néha egy kicsit lehet bűnözni.:)

Nekem ezt ajánlották régebben: diónyi borotvahab, egy csipet só és asszem egy kiskanál élesztő. Ezt jól összekevered rákened az arcodra, kicsit megdörzsölöd 10-15percet vársz és lemosod. Ezt kéthetente szabad csak!

A citrom is pórustisztító. Minden este fürdésnél szappannal moss arcot az is szárítja a bőrt.

Ha valami nagyobb pattid van használj egy kis fogkrémet, de csak mértékkel mert nagyon ki tudja szárítania bőrödet.

Anya szerint ha jön a jó idő sokkal szebb lesz mindenki arca. Csak kicsit meg kell napoztatni az arcodat.:)

Sok sikert!:)

Sok sikert!:)

2013. ápr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az Ebrymicin gél nagyon jó rá, nekem bevált. :) Sokkal hamarabb meggyógyulnak tőle, és szépen lehúzza a gyulladást.
2013. ápr. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
sima Baba szappan is szépen szárít, de csak mértékkel mert ha vastagon kened miteszereket okozhat! ;)
2013. ápr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el másik bőrgyógyászhoz, vagy mondd meg a mostaninak, hogy nem használ a krém és felír mást. Nekem nagyon csúnya volt az arcom, mert a patik kisebesedtek, és SEMMI nem használt, szinte mindent házi praktikát (gőzölés, növényi olajak, fogkrém stb.) meg bolti cuccot (arclemosók, bőr radírok, pattanásírtó krémek stb.) kipróbáltam és semmi.. Még gyógyszertári krémet is kértünk, de az sem vált be. Végül a bőrgyógyász felírt rá egy oldószert.. Az a neve, hogy Zynerit, és már az első héten látványos eredményt ért el.. Most babaarcom van.:) Remélem hamar elmúlik a problémád, de tényleg ajánlom, hogy próbálj meg egy másik bőrgyógyászt, vagy a mostanival beszélj meg egy másik módszert, mert én 6 éven keresztül szenvedtem a patik miatt.. Sajnos a házi praktikák túl gyengének bizonyultak...:/
2013. ápr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért vigyázz a zineryttel.. Nekem kiszárította a bőrömet alapos hidratálás mellett is. Illetve vmilyen fényes réteget képez az arcon, ami csak kb egyheti folyamatos hámlasztással jött le. Ja, és a pattik maradtak, sőt picit több is lett. Nekem nem jött be, persze neked lehet szerencséd, de légy óvatos azért:-D
2013. ápr. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

akneroxid mindenre jó.

csak vigyázz vele mert ha túl sokat kensz az arcodra,szó szerint lemarja a bőröd..tapasztalttam

csak a pattik tetejére kend és jó lesz:) nekem visza sem jötte

2013. ápr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!