Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Göndör hajam van, ami nagyon...

Brigivagyok kérdése:

Göndör hajam van, ami nagyon száraz és töredezett. Mit tegyek? Mivel ápoljam?

Figyelt kérdés
hát szerintem meg fogtok egy kicsit lepődni, de én egy héten egyszer mosok hajat ( itt nem kell azt hinni, hogy valami hányadék lesz a hajamból. max utolsó napon zsíros picit.) na igen, és csak hajmosáskor fésülöm a hajam. iszonyatosan száraz, és töredezett. mindig levágok belőle egy picit, de az sem hat. sok mindent kipróbáltam már... szerintetek mi segítene?
2013. ápr. 13. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:

A töredezésen nem sok minden segít, csak az olló. Tudom, rosszul hangzik, de ez van. Érdemes levágatni a töredezett részeket és utána rendszeresen ápolni kívülről és belülről egyaránt. Ha a rendszeres vágás és ápolás ellenére is nagyon töredezik a hajad, akkor valami nem stimmel. Lehet genetikai dolog is, de nagyobb valószínűséggel keresendő a hiba a nem megfelelő életmódban vagy hajápolásban.


Göndör hajra evidens, hogy göndör hajra való sampont és balzsamot ajánlok, illetve pakolást mindenképp! Száraz hajra elengedhetetlen az ápoló, tápláló pakolás. Nekem nagyon bevált pl. a kallos placentás és lattés pakolás. Sokkal puhább, selymesebb tőle a hajam, pedig eleve nekem is iszonyat száraz hajam van.

Másrészt belülről is ápolni kell a hajat. Egészséges életmóddal nagyon sokat tehetsz hajad szépségének érdekében. Szóval étkezz minél változatosabban, vitamin és ásványi anyagban dúsan. Ezenkívül figyelj a megfelelő folyadékbevitelre (napi 2-2,5 liter víz) és a rendszeres testmozgásra. Amennyiben szeretnéd kiegészíteni mindezeket valami plusz belső ápolást, érdemes vitamint szedni. Én a Dm-s das gesunde plus hajvitamint szedem, nekem ez nagyon bevált már korábban, így most megint ezt szedem. Gyakorlatilag ugyanolyan hatóanyagai vannak, mint az agyon reklámozott, nagy márkás, drága "testvéreinek", de ez jóval olcsóbb (800-1000 Ft/ 2 havi adag).

2013. ápr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
2013. ápr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Igaz, nekem csak hullámos, de ez elég jól bevált:

hajmosáskor sampon helyett, fél liter vízbe teszek 2 kanál szódabikarbónát, ezt szép lassan öntöm rá (műanyagflakonból) és közben jól bedörzsölöm. (hajmennyiségtől függően, akár dupla adaggal, a lényeg, hogy mindenhol érje, és a fejbőrödnél dörzsöld meg vele.

Aztán ezt kimosom, és almaecetes vízzel öblítem.

Én nem így mosom minden mosásnál, csak kb minden 2-3 nál, de sokkal kíméletesebbnek érzem, sokkal kevésbé szárít. És a hullámos hajamat göndöríti kicsit, nem tudom Neked ez menniyre hiányzik.

Amúgy szoktam én is különböző hajpakolásokat csinálni, de eddig alapvetően talán az almaecetes öblítéstől a legszebb. azt szoktam sima hajmosáskor is.

2013. ápr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Töredezésre olló :)

Nekem is hullámos-göndöres hajam van, nálam az vált be, ha megcserélem a balzsam-sampon sorrendjét.

Tehát először bevizezem a hajam és felteszem az extra tápláló balzsamomat ( ha van időm húzok rá egy zacskót és törölközőt és rajtahagyom legalább 0 percig) majd kímélősamponnal egyszer megmosom és kész :)

2013. ápr. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!