Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy lehet, hogy 11 éves...

Hogy lehet, hogy 11 éves koromig szög egyenes volt a hajam, de most már fúl göndör? Mit tudok tenni ellene? 14/L

Figyelt kérdés

2013. ápr. 14. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:

ellene? örülj neki


(én fiú létemre voltam így, göndör is maradt)

2013. ápr. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljesen ugyanebben a helyzetben vagyok én is. Semmit nem tudsz ellene tenni, örökölted. Én 2naponta vasalom.
2013. ápr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xshorty ***** válasza:
van egy fiú ismerősöm, neki is ugyan ez volt, egy ideig göndör volt, de mostmár rövid és úgy nem látszik, hogy nagyon göndör lenne. ha fiú lennél mondanám, hogy csináld ezt, de mivel lány vagy, akkor hajvasaló. nekem is göndör, de ritkán vasalom, mert nagyon rocsolja a hajat. régebben utáltam, de most már egészen megbarátkoztam vele. :D
2013. ápr. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
csak hajmosáskor fésüld, amúgy a kezeddel rendezgesd, sok balzsam és hidratáló sampon kell hozzá, ez a hajtípus többnyire szárazabb. Szerintem vasaló csak tönkreteszi, alkalomra vasald csak, főleg, hogy lassan nő vissza, mert ugye összeugrik.
2013. ápr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem vasalom, hanem körkefével egyenesre vasalom, de nem sokáig marad egyenes, a vége mindig összeugrik.. :(
2013. ápr. 14. 20:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is sokáig egyenes volt, aztán begöndörödött. Most már csak inkább laza hullámok vannak benne, és van amikor szinte egyenes, de mégsem az a vasalt, 'mű' hatás. Én szeretem, sokan dicsérik.


Szerintem nem kell vele csinálni semmit, nem kell mindenkinek egyenes hajjal léteznie. Emiatt már szinte mindenki egyforma. :D

2013. ápr. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hűha,hogy én erről mennyit tudnék mesélni... :DDD

Nekem is göndör hajam van,és imádom. :) Igaz,hogy egy előnytelen göndör frizura szörnyű,viszont egy előnyös,ami illik hozzád,nagyon is szép és vonzó.

Nekem is úgy kb. 11-12 éves koromig valóban szögegyenes hajam volt,de aztán egyik pillanatról a másikra kezdett begöndörödni.Persze nem éppen tettszett ez a hirtelen változás,mindenképpen egyenesíteni akartam,hiába mondta anyukám,hogy mennyire szép,stb...Nem hittem neki.Sokat szenvedtem vele,aztán egyszer elmentünk fodrászhoz,aki olyan frizurát kreált nekem,hogy azontúl egyszer sem jutott eszembe a hajvasalás.Nagyon jól állt,viszonylag könnyen kezelhető volt.Aztán amikor lenőtt a hajam,újból kezdődött elölről a probléma,lelapult,csak a hajam vége göndörödött be,úgyhogy egy hirtelen jött ötlet révén becsavartam.Szép gyűrűs lett magától,s mivel eredetileg is göndör hajam volt,tartósnak is bizonyult - legalábbis egy darabig.Már ott tartottam,hogy kétnaponta csavargattam,ami eléggé időigényes is volt és mivel eléggé érzékeny a göndör haj,ezért a sütővas egyáltalán nem jöhetett szóba...

Újra fodrászhoz fordultam,de ezennel már tudtam is,mit akarok kezdeni a hajammal,szóval lépcsőzetesen levágattam a hajamat,így dús marad,és szörnyen göndör,ami nekem jól áll. :D Van egy kis frufrum is,oldalra fésült,az is lépcsőzetes.Plusz a göndör haj könnyen töredezik,sokszor kell a végéből vágni,a hajvégápolók is hasznosak,valamint olyan sampon kell,amelyben van gyógynövény is. :)

A vasalás csak tönkre vágja a hajat,de ha neked a sima haj áll jól,és biztosan meggyőződtél arról,hogy nem tudsz göndör hajjal élni,keress egy kevésbé káros és tartós módszert.Nem tudom,hogy a keratinos hajegyenesítés mennyire kártékony vagy sem,de nézz utána,az legalább szerintem tartós.

Az én osztálytársaim és állandóan azt hajtogatták,hogy vasaljam ki a hajam,hát nem tettem.Őszintén?Jól tettem.Fotózásnál szinte majdnem mindenkinek be volt göndörítve a haja,ugyanis a jelenlegi osztályomban csak nekem van természetes göndör hajam.Akkor jöttem rá,hogy csupán az irigység beszélt belőlük.Most meg állandóan piszkálják a hajamat,simogatják,kérdezgetik tőlem,hogy-hogy ilyen göndör a hajam,mit csinálok vele,jajj,nekik nem marad meg úgy,hiába göndörítik.Már-már kevésbé ismerős emberek jegyzik meg,milyen jól áll nekem a göndörség. :')

Nem tudom magamat elképzelni a göndör hajam nélkül.Szerintem ne ellene tegyél,hanem érte.Sokkal könnyebb elfogadni,mint harcolni vele.Egy új frizura egy profibb fodrász révén akár még meg is kedveltetheti veled a hajadat.

Ohh,bocsi,hogy ilyen sokat írtam,de valahogy mindig is erre a kérdésre vártam,hogy konzultálhassak valaki olyannal,akinek hasonló problémája van,mint nekem volt. "^-^ Remélem tudtam segíteni. :)

2013. ápr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!