Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van tapasztalatotok SKINOREN...

Van tapasztalatotok SKINOREN és Duac arckrémmel kapcsolatban? (Pattanások és hegek témában bármi érdekel. ) Legyetek szívesek és írjatok ha érdekeltek vagytok/voltatok a témában.

Figyelt kérdés

Régóta pattanásos vagyok.Sokszor már majdnem "megőrülök" miattuk. A bőrgyógyászom most ezt a kombinációt ajánlotta(fent).


A gyógyszeres kezelést pedig ősszel akarja elkezdeni. Rengeteg szörnyűséget olvastam a tablettákkal kapcsolatban. Ez is érdekelne.


Hegeket,piros foltokat el lehet tüntetni valahogy?


Ha esetleg tudtok bevált "praktikákat" vagy bármit a témával kapcsolatban kérlek írjátok meg.


Segítségeteket előre is köszönöm.



2013. máj. 9. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
A Duacot használtam. Napok alatt rengeteget javult az arcom tőle. Volt egy olyan pattanásszerű izé az orromon, ami egy hónapig nem múlt el, folyton gyulladt volt, de ettől egy hét alatt megszűnt. A hegeket is kicsit halványította. Először tényleg csodát tett. De nekem az a gondom az ilyen krémekkel (pl. Isotrexin is ilyen volt), hogy pár hónapig, fél évig nagyon hatásosak, utána meg már hozzászokik a bőröm, és egyáltalán nem hatnak.
2013. máj. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én skinorent és zinerytet használtam, nekem nem vált be. Ahelyett, hogy kevesebb fehér mitesszerem lett volna, csak még több jött elő, sőt mintha eltömítette volna a pórusokat. Nem járt le (gyanús volt, de megnéztem, elvileg 2014ig jó és én tavaly télen használtam) és kb 2 hónapig kenegettem, de elegem lett belőle, mert sokkal rosszabb lett tőle a bőröm mint volt. Persze ez egyéni, körülöttem mindenki dicséri, nekem nem vált be. Duacot nem próbáltam, csak akneroxidot (ugyanaz a fő hatóanyag, csak a duacban van a benzoyl peroxid mellé antibiotikum is) ami szintén nem vált be, nagyon szárított, de a pattanások, mitesszerek megmaradtak. Ami eddig beválni látszik, az a rendszeres arcpakolás, a natúrszappannal való mosakodás, a kémiai peelingek (aha-savak, keress rá, mert ez a hegekre is jó) és a natúr alapozó ha muszáj használni, amúgy csak korrektor+púder. Mondjuk én nekem megint van időpontom bőrdokihoz, megint egy újhoz (konkrétan a 6-os számúhoz) megnézem hátha ő jobban ért hozzá, vagy másik készítményt ajánl, stb. Amúgy ezt a cikket ajánlom: [link] mert pontosan leírja milyen hatóanyagok igazán hatásosak pattanásokra, bőrhibákra: benzoyl peroxid, teafaolaj, A-vitamin származékok, kémiai hámlasztás, szalicilsav (fontos a koncentráció és a pH érték!) esetleg kén vagy B3 (niacinamid) vitamin. Ha nagyon zsíros a bőröd és szárításra szorul, megpróbálhatod kikevertetni a régi aknesolt patikában, esetleg svédcseppet, vagy vermixet is próbálgathatsz. Sajnos "100%-os válasz/megoldás" nincsen, mindenkinek más válik be. Gyógyszeres kezelés után sajnos vannak olyanok, akiknek visszatér a probléma, nem is beszélve azokról, akiknek komoly egészségkárosodása lett tőle. Sok szerencsét, remélem megoldódik:)
2013. máj. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én Duac gélt használok már évek óta de 1-2 használat után teljesen letisztítja az arcomat, még a mitesszereket is.
2013. júl. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem nagyon csúnyán pattanásos volt az állam és a homlokom. Elmentem bőrgyógyászhoz, és nekem a Duac gélt írta fel. Azt mondta, hogy semmilyen más szert ne használjak a bőrömre, csak a Duac gél. Csak vízzel szoktam arcot mosni, jó alaposan, de nem dörzsölöm a bőrömet! Arra is oda kell figyelni, hogy ne érdes törölközővel töröld szárazra az arcbőröd, mert az is árthat. Semmivel nemm radírozoma bőröm (még a természetes cukor+víz kombinációval sem).

Mielőtt elkezded alkalmazni a Duac gélt, a betegtájékoztatót mindenféleképpen olvasd el, mert fontos dolgok vannak leírva az alkalmazásával kapcsolatban!

De leírom Neked a leglényegesebbeket:


1. Naponta maximum 2x, de szerintem az a legjobb, ha csak 1x használod, s le is írom, hogy miért: a Duac gél nem "bírja" a természetes fényt, ezért:


2. Az a legjobb, ha csak lefekvés előtt kened be, VÉKONYAN!


3. Ne csak a pattanásaidra tegyél krémet, hanem az egész pattanásos bőrfelületre!


4. Sok véleményt olvastam róla annak idején, mikor nekem is ezt írta fel a bőrgyógyász, és sok helyen olvastam, hogy arra panaszkodnak, hogy nagyon kiszáríja a bőrüket. Ezért fontos, hogy nem szabad túlzásba vinni a krém alkalmazását! Nyilván mindegyikünk a gyors gyógyulást akarja látni, de hidd el, többet érsz elazzal, ha igaz pár nappal tovább tart a kúra, de szép bőröd lesz, minthogy magadra kensz rengeteg krémet, aztán többet ártasz vele a bőrödnek, mint hasznot...


5. Tehát én este bekenem az arcom vele vékonyan, reggel pedig felkelés után azonnal lemosom sima vízzel (nem forró, nem is jéghideg, hnem langyos), hogy ne érintkezzen a napfénnyel.


Én egyébként kevesebb, mint 2 hete használom, és nagyon helyrehozta a bőröm, (szinte) minden pattimat eltüntette, és a piros foltok is teljesen elhalványultak. Úgy gondolom, hogy mág pár napig kenem, aztán abbahagyom, és majd ha maximum megint előjönnek, újra elkezdem alkalmazni.


22/L

2013. aug. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!