Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha nem fésülködöm azzal nem...

Ha nem fésülködöm azzal nem ártok a hajamnak?

Figyelt kérdés
Növesztem a hajam, de nagyon lassan nő, folyton letöredezik, mert elég vékonyszálú. Nem vasalom, göndörítem, meg semmit nem csinálok vele. Pár hónapja már hajszárítót se használok, 1,5 hete pedig nem fésülködöm, mert már nem tudom egyszerűen, mindig töredezik, szóval arra gondoltam, hogyha hozzá se nyúlok, akkor nem tud eltöredezni.. Vagy hülyeség? Ugyanúgy néz ki, mintha megfésülködtem volna.
2013. máj. 9. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Azzal nem ártasz, ha nem fésülködsz. Azzal viszont annál inkább fogsz, ha egyszer mégis kifésülöd. Meg kell válogatni a fésűt, akkor nem árt a hajnak. Fésűből a nagy fogú jó, amin nincsen semmi éles rész. Hajkeféből pl. a vaddisznósörte. Van, amiben van néhány hosszabb nylon szál (fontos, hogy hajlékonyak legyenek, és ne legyen olyan bogyó a végükön), azokkal jól ki lehet bontani.

És fontos, hogy mindig óvatosan fésüld, az aljáról kezdd kibontani.

2013. máj. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szerintem ne fésülködj, én amióta se nem szárítom/vasalom/formázom (igen a lakkozás, tupírozás, stb is számít) szebb a hajam. Göndör és hullámos hajakra szokta ajánlani ezt a módszert a fodrászom, hogy csak az ujjaimat húzom néha végig rajta ha esetleg gubancosodna (helyes ápolók mellett nem nagyon fog) Nekem bevált, ráadásul időt és pénzt is spórolok.
2013. máj. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!