Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Csúnya anyajegy az arcomon....

Csúnya anyajegy az arcomon. Szerintetek ez jó ötlet ellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


16 éves lány vagyok és a szám fölött van egy nagy anyajegy. Nem ilyen kiálló, hanem inkább elterülő. Nem zavarna, ha kisebb lenne, de így nagyon csúnya. Ha tükörbe nézek, nem tetszik. Bármennyire is próbálom megszeretni, nem tudom. Anyukám szerint szép. Van olyan színésznő, aki ilyet műtetett az arcára. Én megértem, de nem ekkorát. Van egy nagyon jó bőrgyógyász, kozmetológus a városunkban aki kifejezetten ezzel foglalkozik. Nyom nélkül eltudná tüntetni. Le szeretném szedetni, de anyukám nem engedné meg. Mégis hogyan mondjam el neki, hogy nem neki kell vele együtt élni, hanem nekem? És hogy undorítónak tartom magam emiatt?


Köszönöm a segítséget.


2009. okt. 3. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is vizsgáltasd meg bőrgyógyásszal, ő majd ráadja az amment, ha el lehet távolitani, ha nem, akkor kénytelen leszel megszokni.

Ha eltávolitható, akkor pedig már megtalálod a módját, te ismered az anyukádat, amivel meg tudod győzni.

De van egy kérdésem:

Ha nem lenne biztositott az anyagi háttered, hogy nem is gondolhatnál szépészeti beavatkozásra, akkor is olyan undoritónak találnád?

Van egy barátnőm, először csak kolléganők voltunk, aki nyitott szájpadlással született (nyúlszájjal, igy jobban ismeri a köznyelv), még pici korában elvégezték nála a műtétet, ami viszont jellegzetes csúnya forradást hagy a felső ajkakon. Amikor megismertem, annyira zavart, mint az eszelős, örökké a száját néztem. Persze, hogy észrevette, és csak annyit mondott, hogy mostmár szép, láttam volna kisgyerekként. Elmúlt néhány év, barátnők is lettünk időközben, egy másik barátnője ment férjhez, aki koszorúslánynak hivta, és az volt a meglepetése, hogy a lányokat sminkes várta, hogy megszépüljenek az esküvőre. A sminkes annyira profi volt, hogy eltüntette a forradást, a barátnőm arcáról. Csak képen láttam később, de nekem soha olyan csúnyának és idegennek nem hatott, mint azon a képen!

Akiket szeretünk, azt mi teljesen másnak látjuk, mint amilyenek valójában. Akkor nem számit, hogy alacsony, magas, sovány, vagy kövér, van valami testi hibája, vagy nincs, a lelkünkkel látunk, és szépnek látjuk, mert annak akarjuk látni őket.

Gondolom a te környezetedben is ugyanigy van ez. Aki közel áll hozzád, az tudomást sem vesz arról az anyajegyről, akinek pedig csak azért kellenél, mert tökéletes vagy, az szerintem keressen valahol másutt barátot, vagy barátnőt. Senki sem tökéletes, de a legszomorúbb az, hogy lélekben főként távol állunk a tökéletességtől.

2009. okt. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyszerűen annyira nem tetszik, hogy képtelen vagyok együtt élni vele. Nagyon csúnya. Pedig hosszú, természetes szőke, gyönyörű hajam van. Hozzá zöld szemem. De ha tükörbe nézek... Csak azt a csúnya anyajegyet látom az arcomon...
2009. okt. 3. 20:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát először is szerintem mond el anyukádnak higgadtan hogy mit is érzel.És kérd meg hogy mennyetek el ahhoz az orvoshoz hogy vegyen rá egy pillantást hogy mit is lehet vele kezdeni.És utána is beszéljétek meg hogy hogy is legyen.De ha nagyon nem egyezik bele két évig még várnod kell utána leszedetheted bármikor. :)
2009. okt. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Egyébként nekem is van egy anyajegyem az arcomon (elég nagy) és gyűlölöm. Nekem fehér a bőröm és azért feltűnő, mert az anyajegy sötét. Figyelj, ha nem érzed jól magad akkor menjetek el a bőrgyógyászhoz. Anyukáddal, ha nem is, de csak kérjétek az orvos tanácsát.. :)
2011. márc. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!