Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajegyenesítés otthon?

Hajegyenesítés otthon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Eléggé vastagszálú, dús hajam van, és ha nem vasalom ki mindig szétáll. Már egy ideje használok hajvasalót, de hosszú távon nem tesz jót a hajnak, így más módszer kéne a hajam kiegyenesítésére (lehetőleg hosszabb ideig tartó). Hallottam a brazil hajegyenesítésről, de az túl drága.

Tud valaki valamilyen házi módszert, pakolást, esetleg valamilyen drogériás terméket, ami beválna?

Köszönöm előre is!



2013. máj. 27. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez a problémám. Alapvetően tipikus oroszlánsörényem van, ráadásul félig hullámos is a hajam. Képzelheted.. :D Mivel nagyon sok baj van vele, a fodrászom meg szokta ritkítani, de még így is olyan sok hajam van, hogy az ismerősök, akik ritkán látnak, mindig elcsodálkoznak, hogy milyen szép hajam van. Persze szép, csak ahhoz vasalni kell.


Egy ideje váltottam és félretettem a hajvasalót. A szokásos hajmosási rutinom után a törölközőszáraz hajamra balea glatt glanz intenzív szérumot teszek ( [link] Bár azt olvastam, hogy az egész hajra kell, én a hajtőre nem teszek, egyrészt ott nem is annyira gázos a helyzet, másrészt félek, hogy gyorsabban zsírosodna tőle az amúgy is zsírosodásra hajlamos hajam. Szóval ebből teszek a hajamra szépen egyenletesen egy keveset.

Majd 4 részre bontom a hajam és hideg levegővel szárítom meg úgy a hajam, hogy közben fésülöm. Ha sok időm és kedvem van, akkor körkefével, de az fárasztóbb és nehezebb. Ha sietek, akkor sima hajkefével fésülöm közben a hajam. Amikor már nagyjából száraz a hajam, akkor a végén teszek még egy kicsit ebből a baleás szérumból a hajamra.

Így nem teljesen lesz ugyan egyenes a hajam, de lényegesen jobb a helyzet ahhoz képest, amikor csak egyszerűen hagyom magától megszáradni a hajam.

Éjszakára pedig össze szoktam fogni a hajamat úgy, hogy vízszintesen leválasztok egy kis tincset, szilikongumival összefogom, aztán ezt a kis tincset belefogom a következőbe és így tovább. Az egész hajhosszat összefogom szilikongumikkal és úgy alszom. Így éjszaka nem is zavar a hajam és éjszaka kicsit 'összeesik' a hajam, így reggel simán vállalható. Nem szögegyenes a hajam, inkább olyan természetes hatású. Viszont mivel nem vasalom a hajam, és rendszeresen ápolom, sokkal puhább, élettel telibb a hajam. :)

2013. máj. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
http://www.youtube.com/watch?v=m1RO-d1Z9Hs 3.49től.. Estére kell csak felcsatolni vízesen, és reggel egyenesre szárad.:)
2013. máj. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :O:)
2013. máj. 30. 17:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem hullámos hajam van, minden hajmosás után körkefével egyenesre formázom és ez nekem nagyon szépen tart, gliss kur hajápolási terméket is használok minden nap.
2013. máj. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!