Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért fogja be a hajam tövét...

Miért fogja be a hajam tövét máshogy a festék, mint a végét? Otthoni hajfestéssel ezt lehet orvosolni?

Figyelt kérdés
Eddig fodrászhoz jártam, de nem vagyok túlzottan elégedett... A hajam tövét teljesen máshogy fogja be a festék, mint a végét. Ezért erősen elgondolkoztam, hogy otthon kéne festeni a hajam. Természetesen elmennék a fodrászkellékesben, ahol tudnak segíteni. Ha világosszőke a hajam (8-as vagy 9-es árnyalatú) és világosabbat szeretnék egy kicsit (1-2 árnyalattal), akkor ahhoz elég egy "sima" festék, vagy még szőkítő is kell bele? A tövét akkor fessem külön majd hogy ugyanolyan színű legyen mint a vége?

2013. máj. 28. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogod tudni pont ugyan olyan színűre festeni a hajad tövét mint a végét. :) Se otthoni festéssel, se fodrász nem tudja megcsinálni. Ahogy nő le a festék az eredeti hajad máshogy fogja megfogni mint a már befestett hajat. :) Szerintem esélyed sincs. :) Ha esetleg találsz rá tényleg valami jó praktikát szívesen kipróbálnám... Nekem még soha nem sikerült. (7 éve festem a hajam)
2013. máj. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt valóban máshogy reagál a festett és a nem festett haj, másrészt a vége töredezettebb, hamarabb felveszi a festéket.
2013. máj. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tudom, hogy nem lehet tökéletesen ugyanúgy, de az én hajamon elég feltűnően más lett a töve... Amúgy sötétszőke hajam van ez van festve világosabbra, tehát nem olyan drasztikusan látszódik a töve amikor nő le. Amikor be van festve annál inkább... :/ :DD A hajam egésze normális szőke, se nem arany, se nem hamvas, szép természetes, de a töve meg vöröses :/ Az árnyalata kb. 1-2 hét után ki is kopik belőle és normális lesz de addig nagyon idegesít. Gondoltam új fodrászt keresek, de elég drágán dolgoznak az előzőhöz képest, eddig 3000Ft-ból megúsztam havonta, más fodrásznál meg 5000Ft felett lenne :/ Ezért gondoltam az otthoni hajfestésre :) Majd bemegyek a fodrászkellékesbe és ott majd kérek segítséget.
2013. máj. 29. 09:03
 4/6 anonim ***** válasza:

A sötétebb haj mindig sárgás lesz. A hajfestékek 3-4 tónusnyit képesek világosítani a hajon. Ha valaki nagyon szép világos és még ráadásul hamvas szőkét szeretne, akkor ha nem szőke alapból, esélye sincs rá, hogy sikerüljön.

A sötét hajat elő kell szőkíteni, és utána festeni, akkor már jó lesz.

Egyébként meg szerintem túlságosan mű kinézete van a hajnak akkor, ha a színe mindenhol egyforma. A természetes szőke is sötétebb a hajtőnél.

2013. máj. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De, szőke vagyok alapból is, szőkíteni nem is kellett a hajamat, csak világosabbra van festve. Ezért nem értem, hogy, miért nem fogja be normálisan. A hajam többi része szép természetes és világos, csak a töve lesz mindig vöröses :/ Meg ahogy írtam, nem sárgás, hanem VÖRÖS konkrétan a töve... :D Ez 1-2 hét alatt igaz kikopik, de addig eléggé zavaró...
2013. máj. 31. 11:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Az érdekes...lehet, hogy csak a festék nem jó, mert a szőke hajúaknak lehet a legszebben festeni a hajukat vil. szőkére.
2013. máj. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!