Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Borotválkozásról kérdeznék!?

Borotválkozásról kérdeznék!?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok, és most még anya szokta leszedni a szőrömet gyantával, főleg még csak a hónaljamon. Azt mondta, ilyen korban a gyantázás még nem egészséges. Szerintetek?

Valamint kissé frusztrál, hogy ő csinálja. Magamnak szeretném, de egyszer már megpróbáltam, és nem merem lerántani magamról a gyantaszalagot. Ez okból is próbálkoznék inkább magamtól, borotvával. Az fáj?

Ha van más ötletetek, hogy mivel kéne, amit meg tudok magamnak csinálni és nem fáj (annyira), lécci azt is írjátok!



2013. máj. 29. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:

12 évesen leginkább semmivel. De ha már mindenképpen akarod, és nem tudsz gyantázni, kipróbálhatod az epillátort is.

Csak az első 2-3 alkalomnál fáj. Utána már nem.

2013. máj. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A borotvától kicsinek én si féltem nagyon hogy megvágom magam ,nagyon éles stb... de egyáltalán nem és szinte lehetetlen megvágni magad,ha nagyon nem figyelsz oda és durva vagy csak akkor tudod,viszont használj habot vagy valamit mert akkor sokkal könnyebb(nem nyúzza a bőrödet)! Amit még használhatsz ,én szőrtelenítő krémmel kezdtem :) De próbáld ki először a bőrödön valahol nehogy érzékeny legyél rá ! Nem túl drága,nem kell a legdrágábbat megvenni belőle nekem pl az olcsó sokkal jobb volt ! És ugyanúgy szedi le mint a borotva kb! ;)
2013. máj. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De amúgy 12 évesen szerintem max a hónaljadon szedd máshol még ne ,majd 1-2 év múlva max ;) Addig örülj amíg nem kell annyira figyelned erre :D
2013. máj. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Ne borotválkozz ilyen korban, mert megkeményedik tőle a bőröd, és egy lánynak inkább legyen egy kicsit szőrös, de puha bőre, minthogy csupasz legyen, de olyan mint egy bányászé. Inkább epilátort használj, bár az egy kicsit fájdalmas.
2013. máj. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Használj nyugodtan borotvát, hamar belejönni, nem vágod meg magad.

És dehogy keményedik meg tőle a bőr.

2013. máj. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Az epillátor nagyon fáj?

Egyébként pedig oké, én nem SZERETNÉK borotválkozni, gyantázni, stb, de ha egyszer muszáj!... És igen, csak a hónaljamon szeretném (máshol nem is kell), de ott viszont nagyon!! Mert itt van a nyár (már ha ideér végre), meg a rövid ujjú pólók, meg a bikini...

Szóval én inkább epillátorral próbálkoznék, de mondtátok, hogy fáj, és én nem szeretnék magamnak túlságosan nagy fájdalmat okozni... Szóval NAGYON fáj, vagy csak tűrhetően, úgy, hogy ne ordíts közben?

2013. máj. 30. 18:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát, én mikor először epiláltam (a lábam), akkor nagyon nagy szenvedéssel is csak félig tudtam megcsinálni, és olyan iszonyat piros volt, hogy azt néztem el fog-e múlni. Azóta már intim helyen is epilálok, a hónaljamon viszont eszembe sincs hogy kipróbáljam. Ott csak egy kezet lehet használni, és abban is az epilátor van. Így nem lehet kifeszíteni a bőrt.
2013. máj. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én borotválom, mondjuk én nem lány vagyok.


asszem van ilyen hab ami leszedi a szőrt, nem tudom milyen, de az mondjuk biztos nem fáj, csak nem tudom milyen hátránya van

2013. máj. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
csak a lábadon epilálj a többi helyen meg inkább borotva
2013. jún. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!