Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért nem "szabad" úgy szolizn...

Miért nem "szabad" úgy szolizni hogy világos (szőke) hajad van?

Figyelt kérdés
több helyen, kommentben is olvastam hogy az vigyázzon a szolival akinek kék a szeme és/vagy szőke a haja :SS
2013. máj. 29. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hajlamosabbak a leégésre.
2013. máj. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert ezekhez általában világos bőr is párosul, amire károsabb hatással van a napfény, mert kevés pigmentet tartalmaz, és könnyebben ég le, mint barnul.

De mértékkel nyugodtan napozhatsz, én is világos bőrrel büszkélkedem, és nyáron sosem szoktam huzamosabb ideig a napon maradni, de mégis van egy bronzos színem. (én mondjuk valami csoda folytán könnyen barnulok, bár nem célom...)

2013. máj. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Sokkal esélyesebb a bőrrák kialakulása.
2013. máj. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Járok szolizni, de ezt még sosem hallottam. Én is szőke hajú, kék szemű vagyok, de nagyon gyorsan lebarnulok, és még soha nem égtem le. Szerintem ez nagyon emberfüggő.
2013. máj. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Jól van drágáim, Anyukám szőke kék szeműként, rendszeres szoliba járóként bőrrákban haldoklott évekig, azt hiszem elég sok szakirodalmat olvastam a témáról, és elég sok orvossal beszéltem a kórházban, hogy biztosan tudjam, miszerint 65%-kal nagyobb a bőrrák kialakulásának az esélye világos szemmel és hajjal, de pontozzatok csak le.

Egyébként ha elkezdtek gondolkozni; az evolúció, azaz törzsfejlődés oka, hogy ne pusztuljunk el, magyarul Afrikában is azért alakult ki a sötét szem/bőr, hogy a forró napsugárzásban ne pusztuljon ki az emberiség.

Édesek vagytok. Ez nem a leégésről szól.

2013. máj. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

Az utolsó válaszolónak abszolút igaza van!

A világos hajhoz (itt ugyebár a természetes hajszínről van) és kék szemhez általában világosabb, érzékenyebb bőr társul. A bőrrák kialakulásának kockázata eleve nagy azoknál, akik rendszeresen szoliznak, viszont az érzékeny, világos bőrűeknél ez hatványozottan jelentkezik.

2013. máj. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
attól ,hogy szőke vagy és kék szemű nem azt jelenti ,hogy le fogsz égni csak ,ha fehér és érzékeny bőröd van ami hamar leég és e-miatt alakul ki a bőrrák
2013. máj. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!