Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Előfordult már valakivel,...

Előfordult már valakivel, hogy mikor először ment egy új fodrászhoz, akkor kifaggatott a fodrász a munkátokról, családról stb?

Figyelt kérdés

Már kétszer előfordult velem, hogy mikor először mentem egy új fodrászhoz, nem a hajápolási szokásaimról kérdezett, hanem hol dolgozom, hány éves vagyok, hol lakom, kivel élek, vannak-e gyerekeim, ha nincsenek, miért nem stb. Szinte vallatott.Csak úgy záporoztak a kérdései.

Ehelyett nem azt kellett volna megtudakolnia, hogy a hajamat hogyan kezelem, volt-e vegyileg kezelve stb. ???

Hogyan kezelitek az ilyen szitut? Mondjam azt, hogy miért fontos? Kérdezzem ki én is őt?


2013. máj. 29. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
a fodrászok ilyenek. megszokták, hogy az emberek (nők) többségének szüksége van, hogy kibeszéljen mindent a székben. én sokszor hallgatok, nem érzem szükségét, hogy végig pofázzunk
2013. máj. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt majdnem mindegyik fodrász szokta:) Általában azért, hogy ne alakuljon ki kínos csend, mondjuk ez nálam máshogy szokott lenni, amikor én megyek fodrászhoz, mindig szól a zene, a két fodrász csajszi énekel, én meg mintha ott se lennék:D időnként megkérdezi, hogy ennyit meg ennyit vághat-e belőle, és itt meg is állt a tudomány:DD
2013. máj. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt én is utálom. Igazából semmi köze hozzá, inkább arra figyeljen már, hogy úgy csináljon mindent ahogy a vendég kéri.

Én ilyenkor kicsit óvatosan a "szavába" vágok-vagyis az előrelátható kérdésáradatba- és próbálom mindenféle fodrászati cuccokról kérdezni-na ezt meg ők nem szeretik!:)

Milyen állapotban van a hajam? ...mert pl. magamnak szoktam festeni.. vagy..

Mennyire lenne macerás a hajamba 2 árnyalattal világosabb highlightokat csinálni? Mennyi idő kb.? (erre adott válasszal már ki is derül hogy melyik hajfesték az amihez nem kell leszívni és újrafesteni, hanem csak festeni a hajat)

Meg hasonló hülyeségeket...

:)

2013. máj. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nem a fodrászok jellemzője. Egyszerűen vannak olyan emberek, akik kíváncsibbak az átlagnál, ennyi.

Én is fodrász vagyok, és sosem faggatom a vendégeimet. Amit akarnak, azt úgyis elmondják. :) Néha olyan, mintha én lennék a pszichológus...:)

2013. máj. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen.

De egyébként nekem az az érzésem, hogy nem azért, mert olyan kíváncsiak, vagy ilyesmi, talán csak hozzászoktak, hogy a legtöbb vendég azt hiszi, hogy a hajvágáshoz ez is hozzátartozik. Persze nyilván vannak kíváncsiak is:) Minden esetre érdekes lenne, ha a szakma megnevezése ezentúl fodrász-lelki szemetesláda lenne, vagy lennének külön pszichológus-fodrászok, akik felárat kérhetnének. Vicces lenne:)

2013. máj. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vaníliának igaza van. Szerintem is azt hiszik, hogy vendég elvárja. A legtöbben el is.
2013. máj. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!