Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Henna hajfestéssel mit érhetek...

Henna hajfestéssel mit érhetek el?

Figyelt kérdés

Valóban szebb lesz a haj és nem fog töredezni, ha hennával festem?

Ha befestem a hajamat, befogja a fejbőrt is, nem? Azt hogyan tudom leszedni? vagy ha olyan lesz, azonnal töröljem le a bőrről? Vagy ezt is le lehet alkohollal szedni?

az eredeti hajam színe kb ilyen:

[link]

és a cél ez lenne :

[link]

Elérhető? a Hajam körülbelül ilyen színű, csak eddig vegyi hajfestékkel festettem. Tudnátok segíteni? :)



2013. jún. 2. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:
A kémiai beavatkozások után kb 3-4 hónapot kell várni, míg hennával mehetsz rá. /fordítva is/ Előszőr végezz bőrpróbát, mert ritkán allergizál a henna, de akit igen, azt nagyon elkapja és rosszul jár. Ha mindenképpen természetes anyagot szeretnél, akkor a henna helyett próbálkoznék dióval, hagymával....stb. A neten találsz természetes festékeknek valót. Bár sohasem lesz olyan szép, mint a vegyi festék.....de valamit valamiért.
2013. jún. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én 2 éve festem vele a hajam. Nem lett szebb és nem töredezik kevésbé a hajam, de nekem alapból csak a vörös szín elérése volt a cél, így nem voltak hiú reményeim. Hozzáteszem, hogy előtte is egészséges hajam volt,ne egy töredezett roncshalmazt képzeld el, de még biztos lehetne hová fokozni :) sőt így is pár havonta vágatnom kell.

Nagyjából ilyen színe lenne mint amit linkeltél, de ezt sohasem lehet pontosan előre tudni. Befogja a fejbőrt, de mivel a fejbőrödből normál esetben csak pár mili látszik ki, így nem feltűnő, plusz következő mosás után már én nem szoktam látni.

Vegyi festék után tényleg kell 3 hónapot tartani + szilikonmentes/hidrogenizált fehérje mentes magyarul tiszta-natúr termékeket kell használni, mert különben nem tudja a henna befogni a hajadat.

2013. jún. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!