Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak a bajszommal? 15/L

Mit csináljak a bajszommal? 15/L

Figyelt kérdés

A probléma az, hogy bármint csinálhatok a bajszommal, egyszerűen nem tűnik el. Ez a problémám már pár éve tart. Először otthon csipesszel próbáltam kiszedni, de mivel túl sok volt, ezért nem volt eredményes. Otthon próbáltam hideg gyantával leszőrteleníteni - volt valami eredmény, de minden próbálkozásom során sebes lett a szám fölötti rész, és még akkor is látszódtak a kis pihe szálak :S Aztán otthon még meleg gyantával is próbálkoztam, de az sem jött be...

Elmentem a kozmetikushoz, aki legyantáztatta. A szőrszálak nagy részét kiszedte, pár szálat csipesszel távolított el. Ha az ujjamat végig húzom a bajszom területén, nem nagyon érzem a piheszálakat, viszont ha belenézek a tükörbe, mégis látszódik! Én ezt egyáltalán nem értem! Úgy voltam vele, kipróbálom a szőkítést. A kozmetikus kiszőkítette, és talán mind közül ez volt a leghatásosabb módszer, viszont a krém szúrós szagától (hidrogén-peroxid,éljen!) haldokoltam, ezért mégegyszer nem akartam a szőkítést bevállalni :S Ja, és a szőkítés után is szintén látszódott a bajszom...

A probléma az lehet, hogy nagyon világos a bőröm, viszont dús, sötét (szinte fekete) a hajam, a szőrzetem, de ettől függetlenül kell lennie valamilyen módszernek, ami eltünteti a bajszomat! Kenjek fel oda alapozót, és akkor nem fog látszódni? Vagy az semmit nem segít?

Arra is gondoltam, hogy lehet, hogy a kozmetikus csinálja rosszul. Elmentem másikhoz, de az ő gyantázása után is ugyanazt tapasztaltam... még az is eszembe jutott, hogy talán minél többször lesz gyantázva a bajszom területe, annál kevésbé fog látszódni. Eddig azt hiszem 4x gyantázta azt a területet a kozmetikus. Az számít valamit, vagy csak majd a jó sokadik gyantázás után fog ritkulni a szőr?

Mit csináljak? Van valami ötletetek? Sajnos a lézeres kezelésről nem túl jó dolgokat hallottam :/



2013. jún. 2. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Ne alapozd le, az eltömíti a bőr pórusait, nem tud lélegezni tőle. Szerintem hagyjad, mart minél többet borotválod/ gyantáztatod, annál rosszabb lesz:/// jobb tanácsot nem tudok adni.
2013. jún. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm azt mondta, hogy a sok szőkítéstől hulott ki neki, most már egyáltalán nem nő. lehet neked is többször kéne szőkíttetni, igaz tényleg nagyon erős a szag...
2013. jún. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hát én régóta szőkítem de nem lett tőle ritkább..
2013. jún. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pedig szerintem a hideg gyanta a legjobb. Próbáld ki az Xepil gyantát arcra, érzékeny bőrre :( [link]

Előtte tegyél a "bajuszra" egy kis hintőport, utána pedig az aloeverás törlőkendővel töröld át, mosd le melegvízzel és kend be valami hámosító krémmel (pl:Neogranormon).

De amúgy a pihék is sötétek? Mert ha csak ilyen kis szőke, azt senki se fogja észrevenni, max. csak te.

2013. jún. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi szépen az eddigi válaszokat!

utolsó: én is X-epil hideg gyantával, kifejezetten az arcszőrzet eltüntetésére alkalmas gyantával próbálkoztam. volt eredménye (bár nem teljesen kielégítő...), de az estek 90%-ában sebes lett az arcom, és a sebnek kb. 1 hét kellett, hogy teljesen eltűnjön... az meg ugye, így suliidőben elég necces, mert akkor mindenki kérdezgetné, hogy mit csináltam a bőrömmel?

szerintem a kis pihék is sötétek, bár igazából nem nagyon értem az egész helyzetet. a kozmetikusnál 2 napja voltam, mégis látszódik a bajszom "körvonala"...

most még a cukorgyanta jutott eszembe, azt arc szőrzet eltávolítása esetén is lehet alkalmazni? vagy az nagyon fájdalmas? és az hatékonyabb valamivel, mint a normál gyanta?

2013. jún. 3. 14:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!