Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajbaj! Egyszerre száraz, de...

Hajbaj! Egyszerre száraz, de könnyen zsírosodó fejbőrrel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy nagyon száraz a fejbőröm, ezért mosás után már akár fél nappal is, ha megvakarom egy kicsit a fejem, egyből korpás lesz. Gyakorlatilag nagyon hámlik a fejbőröm. De hajlamos a zsírosodásra is. Mivel kezeljem?

Köszönöm :)



2013. jún. 3. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze hogy zsírosodik, ha kiszárítod.

De ha korpás is, akkor annak oka van. Jobb esetben gomba, rosszabb esetben psoriasis.

Semmiképp ne használj korpás vagy zsíros hajra való terméket, inkább normált válassz, de célszerű lenne mindenképp tenned egy látogatást a bőrgyógyászaton. Ott megmondanák az okot, és a kezelési módot is. :)

2013. jún. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is zsíros a hajam és akkor száradt ki a fejbőröm, ha mint azt az előző kommentelő is említette túlszárítottam. :)

Használj kímélő sampont pl. én nagyon elégedett vagyok évek óta a Babylove babasamponnal. Ebben nincsenek erősen habzó tisztító anyagok, így nem szárítja ki a fejbőröd. + Olíva olaj fejbőrre hajmosás előtt :)

2013. jún. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2013. jún. 3. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!