Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Növényi hajfestékekkel kapcsol...

Növényi hajfestékekkel kapcsolatos tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A hajam fekete és kék. A fekete hajfesték sajnos súlyos allergiás reakciót váltott ki nálam, ezért szeretném hagyni ha lenőne, de a kéket be kéne festenem feketére, hogy egyformán nőjön le a hajam. Drogériában kapható fekete hajfestéket soha többé nem szeretnék a hajamra tenni, mert nem akarom még egyszer átélni, ami történt mikor fekete festék érte a fejbőröm. Az orvosom javasolta, hogy bio hajfestékkel próbálkozzam. LOGONA és KHADI nevű növényi festékeket találtam. Próbálta már őket valaki?

2013. jún. 9. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia Én henna, indigó, cassia és amla keverékével festem a hajam. Egyelőre házilag kotyvasztom, de szeretném kipróbálni a Khadi festékeit is.

Ezen az oldalon tudsz olvasni tapasztalatokról:

[link]

2013. jún. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
én most mondtam búcsút nem rég a kémiai hajfestékeknek, vörösre festettem a hajam, a színt a hennával tudom megtartani, viszont 100% os növényi port veszek és ezt otthon kikeverem magamnak természetes anyagokkal (tea, szegfűszeg...) nem macerásabb, otthon is meg lehet csinálni, de ha sötét színt szeretnél pl. akkor azt henna +indigóval tudod elérni, teljesen feketére elvileg nem lehet !
2013. jún. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
viszont ha ilyen előre bekevert valamit veszel, mindenképp nézd meg az összetevőket, mert tartalmaznak/tartalmazhatnak adalék anyagot, amire szintén lehetsz allergiás :S viszont ezeket a készítményeket nem ismerem (előző voltam)
2013. jún. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
de az a baj, hogy nem tudom pontosan melyik összetevőre vagyok allergiás. Kipróbáltam ez előtt olyan hajfestéket, amiben elvileg nincs PPD, ammónia és parafin. de rosszabb volt mint a drogériában kapható ócskaságok.
2013. jún. 9. 18:51
 5/6 anonim válasza:
amit én veszek hennát az kizárolagosan csak növényi por, szóval abba nincs semmilyen kémiai anyag, viszont ha allergiás reakciód van, nem árt a hennával is allergia próbát csinálni, egy tincset befestesz vele ilyesmi (: de a simma hennától csak vörös lesz, szóval kell hozzá az indogó. Jó minőségűt kell venni, meg bízható helyen.
2013. jún. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
de ha belevágsz a növényi hajfestésbe, azért fontold meg, mert utánna a kémiai hajfestés jó ideig tabu (:
2013. jún. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!