Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Arcápolás natúr kozmetikusokka...

Arcápolás natúr kozmetikusokkal, természetesen SOS! Hozzáértők segítenének?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, most kezdtem el natúr kozmetikumokat, természetes vajakat használni, az arcomra és a testemre is egyaránt. DE van bennem jó pár megválaszolatlan kérdés.. :)

Miután kidobáltam az SLS-st és egyéb mérgeket tartalmazó arctisztítóm, beszereztem néhány újdonságot, mint az akoma-s fekete szappan, és Manná-nak egy-két szappanja...shea vaj, kókusz olaj, argán olaj, persze mind natúr és finomítatlan. Az addig rendben is van, hogy nagyon szépen rendbe tette az amúgy, mitesszeres, kissé pattanásos, helyenként zsíros bőrömet. De nem csak eltüntetik a zsírt ezek a szappanok, hanem konkrétan olyan száraz a bőröm utána, mint valami papír..Több helyen olvastam mióta használom, hogy nem jók ezek a szappanok, mert eltüntetik a bőr "természetes savköpenyét" is így meg többet árt, mint használ, ennek ellenére most van életem folyamán a legkevesebb mitesszer és pati a bőrömön..A következő kérdés: használok utána, most éppen shea vajat, mert a kókusz olajról azt is megtudtam, hogy nem jó patis bőrre...mert magas a komedogén indexe (vagy mi) ami újabb pattanásokat eredményezhet..Oké..használom serényen a finomítatlan, shea vajat magában..amikor egyszer csak valaki a képemre olvassa, hogy elég nagy hülyeség shea vajat magában használni, mert a bőrnek "szüksége van a víz visszapótlására" amit sima zsírral, ami nem tartalmaz vizet nem lehetséges..illetve, "18-30% zsíros fázist lehet csak használni a bőrre" Rengeteg krém recept is van fent a neten, de ahány, annyi fajta, így kezdőként meg nem merek még kísérletezni.. Tehát, pontosan mit kenjek a bőrömre és milyen arányban?:) Ha valaki tudna segíteni benne, egyéb ötletek stb.. nagyon megköszönném...:)



2013. jún. 12. 15:05
 1/2 A kérdező kommentje:
Kérdésben természetesen, "kozmetikusokkal" szó, kozmetikumokkal-t takar!:)
2013. jún. 12. 15:08
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is shea vajat használok.

A vizet nem kívülről pótolod, hanem belülről!

Ivással, evéssel!

Ennek egy része bőrön keresztül elpárolog, egy része vizelettel távozik, de egy részét megkötik a sejtek.


A shea vajban olyan értékes vitaminok vannak a bőrödnek, amik 100x jobbak a kőolajszármazékokat tartalmazó többezer forintos csodakencéknél.


Én a mannát drágának találtam, olyan szappanok jóval olcsóbban vannak a bioboltokban.


Nekem van fekete szappanom, indiánasszonygyökér-kivonatos lemosóm, shea vajam, sószappanom.

A Rossmannban és dm-ben is van néhány polc elkülönítve, ahol csak natúrkozmetikumok vannak. Ha jól emlékszem, jobbról-balról zöld jelölővel vannak elkülönítve a többi terméktől.

Alterra és Alverde a saját márkáik, de Dr Organic, Logona, stb., én már csak innen válogatok.

2013. jún. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!